Silinen Dosyaları Geri Getirmek İçin En İyi Programlar

Silinen Dosyaları Geri Getirmek İçin En İyi Programlar

Teknoloji Abdullah Ergün 558 Okunma

Bilgisayarınızda silinmiş olan dosyaları, fotoğrafları, geri getirme denildiğinde bu 5 programın üstüne program yok. İşte silinen dosyaları geri getirme uzmanı programları…

– DMDE Free Edition

– Recuva

– PhotoRec

– Partition Recovery

– Paragon RescueKit 14

Programlarla ilgili bir kullanıcı yorumu: Demek istediğim şey, bu tanıtılan veri kurtarma programları ile tamamını değil kısmen çok küçük parçalarını kurtarabiliyor yada hiç kurtaramıyorsunuz. Veri kurtarma program ile değil donanım ile olur, daha anlaşılır şekli ile veri kurtaran program değil, veri kurtaran ve sadece o iş için donatılmş yazılıma ve donanıma sahip makina yada makinalar ile olur diyorum. Ama ben amatörce en iyisini yapmak istiyorum derseniz Recovery My Files Full öneriyorum.

Program Kurtarma ile ilgili uzman yorumu: Genelleme yapacak olursak. Normalde verileri sil deyince ya da formatlayınca gerçekte silmiyor, FAT denen indekslerden adları siliniyor ve zamanla yazma ihtiyacı oldukça o kısım boş alan muamelesi görüp üzerine yeni bilgi yazılıyor. Dolaysıyla veri kurtarmak için üzerine veri yazılmadan harekete geçmek gerekiyor. Yani kritik bir dosyayı sildiyseniz bilgisayarın elektriğini kesip doğrudan kapatın. Oturumu kapat derken bile bir şeyler yazdığından kurtarmak istediğinizin üzerine yazabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir