Sitene Kayan Yazı Kodu Ekle

Sitene Kayan Yazı Kodu Ekle

Teknoloji Çağrı Sevgi 85 Okunma

Sitene Kayan Yazı Kodu Ekle

İnternet sitelerinin her gelişimi çok önemli olmakla birlikte en çok sitene kayan yazı kodu ekle konusunda bir çok sorular sorulmaktadır. Özellikle internet sitelerinin estetik bir şekilde görünmesini sağlayan bir iş olarak dikkat çeken ve herkesin kullanmak istediği bir işlemdir.

İnternet sitesi yapıldıktan sonra bir internet sitesinde en çok dikkat çeken şey bilmelisiniz ki, ekstra işlemlerdir. Yani, bir işlem yaparken, bilmelisiniz ki, estetik olarak çok güzel olursa internet siteniz de tercih edilmektedir. Bu da daha fazla ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Sitene Kayan Yazı Kodu Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemi gerçekleştirirken, sizler de gereken şekilde doğru ve düzenli internet sitenizi kurmanız gerekmektedir. Estetik olarak gerekli işlemleri seçtikten sonra bilmeniz gereken önemli noktalardan biri de, internet sitenizdeki yazının şekli ve kayarak geçme düzeni olacaktır. Yani yazı sağdan mı soldan mı kayarak geçecek nasıl geçecek bunları çok iyi bir düzene oturtmanız gerekmektedir. Bunlara karar vermeden işlem yapmaya kalkmak gerçek anlamda çok zor olacaktır.

Diyelim ki sitene kayan yazı kodu eklemek istediniz. Bu durumda, yapacağınız sağdan ise, gerekli kodu sitenizin arka planında yapıştırmaktır. Bu kodu da sizlerle paylaşalım;

<marquee direction=right>Yazı buraya gelecektir</marquee> böylece sizler de internet sitenizde sağdan sola kayan bir yazı oluşturmuş olacaksınız. Soldan sağa kayan bir yazınız olsun istiyorsanız o zaman html kodunuz <marquee>Yazınız buraya gelelecektir</marquee> olacaktır. Aslında çok basit olan işlem ile ilgili olarak çok uğraşmadan çok kolay şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ayrıca, yazının ekranda kalmasını ve bir sağdan sola, sonrasında tekrar soldan sağa aynı şekilde kaymasını istiyorsanız o zaman <marquee behavior=alternate>Yazıyı buraya yazınız</marquee> bu şekilde bu işleminizi de çok rahat bir şekilde gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Dilerseniz Mobilden Kaynak Kodu Görme yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir