Skype Açılmıyor Sorunu Çözümü

Skype Açılmıyor Sorunu Çözümü

Teknoloji Çağrı Sevgi 112 Okunma

Skype Açılmıyor Sorunu Çözümü

Skype hakkında pek çok soru bulunmaktadır. Bunlar skype açılmıyor sorunu çözümü nedir, çözümü için ne yapılması gerekli, nasıl bir yol izlenmeli gibi sorular sıklıkla merak edilmektedir. Hem mesajlaşmaya hem de görüntülü konuşmaya imkân veren bu programa giriş yapamadığınız da siz de yazımıza göz atabilirsiniz. Programın açılmama sorununu sizler için aşağıdaki yazımızda nedenleri ve sorunun çözümü hakkında ele aldık. Siz de dilediğiniz zaman bilgi edinebilirsiniz. Eğer böyle bir sorun ise siz de karşı karşıya geldi iseniz aşağıdaki yazımızı okuyarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Skype Nedir ve Ne İşe Yarar?

Skype son zamanların sıklıkla kullandığı bir ortamdır. Bu programın çok sayıda faydası bulunmaktadır. Uzaktaki pek çok kişiyi bir arda buluşturan skype metin, ses ve görüntü ile desteklenmiştir. Bu sayede skype ile sevdikleriniz nerede olursa olsun dilediğiniz zaman onlar ile görüşüp sesli ya da metinsel olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak üye olunup tekrar ücretsiz olarak giriş yapabildiğiniz skype sadece bilgisayar ile kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra telefon ile de programa giriş yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda belli nedenlerden dolayı bir programa giriş yapılamamaktadır. Bunun farklı farklı nedenleri ve bu nedenlere göre çözümleri bulunmaktadır.

Skype Açılmama Nedenleri Nedir?

Skype açılmama nedenleri arasında çok sayıda neden olabilir. En temek nedenlerinden biri skype’ nin son sürümünü kullanmamanızdan kaynaklı olabilir. Bunun yanı sıra şu sorunlardan kaynaklı da olabilir:

  • Kullanıcı adınızın yanlış olması
  • Parolayı yanlış girmiş olma
  • Bilgisayarınızın güncel olmaması
  • Oturum açma ekranına ulaşılamama
  • İnternetin bağlı olmaması
  • Güvenlik duvarınızın skype için güncellenmemiş olması

Yukarıdaki nedenlerden ya da nedenden dolayı bilgisayarınız veya telefonunuz skype için uygun oturumu açmayacaktır.

Skype Açılmıyorsa Yapılması Gereken İşlemler

Skype açılmıyorsa yapılması gereken işlemler ilk olarak kullanıcı adınızı ve parolanızı doğru girdiğinizden emin olmaktır. Eğer bunları doğru girdiğiniz halde halen giriş yapamıyorsanız sorun farklı nedenlere dayanıyordur. Bunlar için izlenmesi gereken yöntemler şu şekildedir:

  1. Yöntem:

İlk olarak skype için eğer bilgisayardan giriş yapıyorsanız bu programı silip tekrar yüklemeniz gerekecektir. Tekrar programı kurduktan sonra başlat menüsünde çalıştır butonuna tıklayıp çalıştırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Arama yerine Skype yazıp tekrar giriş yapmanız bu şekilde sağlanacaktır.

  1. Yöntem:

Ancak sorun halen devam ediyorsa bu işlemden başka bir yöntem kullanılması gereklidir. İkinci yöntem olarak bilgisayarınıza Skype MSI indir programını indirmeniz gerekecektir. Skype MSI kurulum paketini indirerek bu programa giriş yapabilirsiniz. Bu da sorunun çözüm yollarından biri olacaktır.

  1. Yöntem:

Yukarıdaki iki işlemi deneyip sorun halen devam ediyorsa bunun için başka bir yöntem denemeniz gerekecektir. Bu yöntem için ilk olarak bilgisayarınızın c bölümüne girip oraya program files klasörü yazıp ona sağ tıklıyoruz. Oradan da özellikler seçeneğine giriyoruz. Güvenlik sekmesinden gelişmiş ayarlar bölümüne tıklayarak ekle yapıyoruz. Üst sorum seç butonuna tıklıyoruz. Ardından da gelişmiş ayarları tıklayarak bul seçeneğine basıyoruz. Burada ALL APPLICATION PACKAGES yazarak sonuç çıkmasını bekliyoruz. Çıkan seçeneğe tıklayıp tamam diyerek denetim yetkisi verilmesi gereklidir. Bunun için tekrar tamam denilmesi gereklidir. Bu işlemleri aynı şekilde Windows ve kullanıcılar kısmında da yapılması gereklidir. Bu şekilde skype programına giriş yapabilirsiniz.

Son olarak ise tüm bu işlemlere rağmen giriş yapılmaması durumunda Skype uygulamasının son güncellemeleri yapılması gerekmektedir. Bu da skype açılmama sorununa çözüm olacaktır. Bu uygulamanın son sürümünü de bilgisayarınıza yükleyerek skype için giriş yapabilirsiniz.

Dilerseniz Skype Dosyaları Nereye Kaydediyor? Skype Dosya Yolu yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir