Skype Dosyaları Nereye Kaydediyor? Skype Dosya Yolu

Skype Dosyaları Nereye Kaydediyor? Skype Dosya Yolu

Teknoloji Abdullah Ergün 588 Okunma

Skype Dosyaları Nereye Kaydediyor?

Msn devri kapandığından bu yana pek çok iş için kullanılan Skype kullanıcılarına çok büyük imkanlar sunuyor.

Dünyanın her yerinde milyonlarca kullanıcısı olan Skype hem bireysel hem de kurumsal olarak geniş kullanım alanlarına sahip. Ücretsiz görüntülü ve sesli çağrıların yapılabildiği, grup çağrılarının yapılabildiği, anlık mesajlar gönderilebilen ve dosya paylaşmak için kullanılan Skype Microsoft’un sunduğu hizmetler arasında en sık kullanılanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Skype’da Dosya Gönderme

Son derece kolay bir işlem olan Skype dosya gönderme anlık mesajlar esnasında veya bir görüntülü veya sesli arama esnasında yollanabilir. Bunu kişisel olarak arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz gibi kurumsal anlamda dosya, fotoğraf gibi gönderimler yapmak için de kullanabilirsiniz.

Skype Dosyaları Kaydetme

Skype bilgisayarınıza gönderilen dosyaları XP veya Vista, Win7 gibi farklı işletim sistemlerinde farklı yerlere kaydetmektedir. Skype kullanıcılarının en çok merak ettiği soru olan Skype dosyaları nereye kaydediyor sorusuna birlikte yanıt verelim.

Skype gelen dosyalara ulaşmak için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz:

  • Kişiler’e giderek size aradığınız dosyayı gönderen kişinin üzerine gidin.
  • Size yollanan dosyayı bulmak için geçmişinizde kaydırma yaparak ilerleyin.
  • Dosyayı tıklayarak açın.

Ancak bu yolun uzun sürdüğünü düşünüyorsanız veya dosya gönderen kişiyi hatırlamıyorsanız daha farklı yöntemler de deneyebilirsiniz.

XP İşletim Sistemi İçin

Bilgisayarım’dan C:/’ye gidin ve orayı açarak sırasıyla Documents and Settings’e girerek kullanıcıyı seçin. Application Data / Skype / Pictures diyerek size yollanan fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Vista ve Win7 İçin

Aynı şekilde C:/ Users / Kullanıcı Adı / AppData / Roaming / Skype / Pictures dizininden kaydolan fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Ancak unutmayın bu dizine kaydolan fotoğraflar gizlidir bu nedenle Dosya Yöneticisi’nden “Gizli dosya ve klasörleri göster” seçeneğini aktifleştirmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir