Snapchat Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Teknoloji Abdullah Ergün 96 Okunma

Snapchat Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Özellikle gençler tarafından daha çok kullanılan popüler uygulamalardan biri olan Snapchat için yeni bir güncelleme kullanıcıların beğenisine sunuldu.  yeni güncelleme ile Snapchat artık arama özelliğine ve daha bir çok  yeni özelliği sahip oldu. Çok yakın bir süre önce Snapchat ile ilgili ortaya atılan iddiada  Snapchat uygulamasına sesli ve videolu görüşme özelliklerinin geleceği ifade ediliyordu.  mevcut olan son Snapchat sürümü ile bu iddia gerçeğe dönüştü. Snapchat yetkilileri tarafından özellikler chat 2.0  adıyla anılıyor.

Snapchat’te  sesli Ve Görüntülü Arama Özelliği Ve Diğer Yeni Özellikler

Bu güncelleme Snapchat’in bugüne kadar yapmış olduğu en büyük güncelleme olarak karşımıza çıkıyor.  Snapchat uygulaması sohbet ekranı bu uygulama ile tamamen değişmiş durumda. Fotoğraf ve video paylaşımı ile alakalı önemli özelliklere sahip olan uygulama son güncelleme ile aynı zamanda sohbet kısmında yer alan yeni özellikleri ile de büyük beğeni topluyor.

Uygulama hem iOS hem de Android özellikli telefonlar için geçerli olacak. Snapchat tarafından yayınlanan son güncelleme ile snapchat üzerinden hem sesli hemde görüntülü arama ve sesli aramalar yapmak mümkün olmakta.  Ayrıca görüntülü görüşme yapıldığı esnada aynı zamanda sohbet penceresi de kullanılabiliyor.  Uygulama bu özelliği ile Periscope yani ülkemizdeki adı ile Scorpe olarak bilinen  uygulama ile aynı şekilde çalışıyor. Görüntülü konuşma esnasında mesajlar ekrana yansıyor.  Hepsi bu kadar diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü Snapchat üzerinde meydana gelen yenilikler bunlarla sınırlı değil.

Facebook Messenger uygulamasındaki etiket gönderme özelliği Snapchat’in yeni sürümünde de bulunuyor.  Şu an için 200 adet civarında #snapchat kullanıcılarına kullanımına  sunulmuş durumda.  etiketlerin dışında WhatsApp ve Instagram Gibi daha birçok platformda yer alan fotoğraf gönderme özelliği de Snapchat’te bulunmakta.  uzun zamandan beri sohbet özelliğine sahip olan Snapchat yeni gelen özellikleri ile çok daha kullanışlı bir hale geldi.  Her gün 100 milyon kişiden fazla aktif olarak kullanım yapan kullanıcıya sahip olan Snapchat son güncellemesi ile kullanıcılarına sunmuş olduğu yeni özellikleri sayesinde Telegram, WhatsApp, Google, Hangouts, Facebook Messenger ve Instagram gibi uygulamaları çok güçlü bir rakip oldu.  Snapchat arama özelliği  için sohbet kısmına girmek ve arama butonuna tıklamak yeterli olacak. Snapchat’in yeni özelliklere sahip güncellemesine sahip olmak için iOS  işletim sistemine sahip olan telefonlar için App Store’dan, Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için ise Google Play Store’dan  programın son sürümüne ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir