Son Çıkan Oyunları Internetten PC’ye İndirme(Videolu)

Son Çıkan Oyunları Internetten PC’ye İndirme(Videolu)

Teknoloji Abdullah Ergün 55 Okunma

Eğlenceli vakit geçirmek isteyen ve günün yorgunluğunu atmak isteyen kişiler çeşitli oyunları bilgisayarlarına kurarak oynamaktadırlar. Oyun kapsamında ise sadece çocuklar akla gelmemelidir. Birçok yetişkin insan bu oyunları oynayarak keyifli vakit geçirmektedir.  Gelişen teknoloji ile birlikte oyunlar bilgisayar, telefon ve tablet aracılığı ile oynanmaktadır. Oyunların boyutlarına göre ise indirme süreleri değişim göstermektedir. Grafik yönünden daha kaliteli oyun oynamak isteyen kişiler ise bilgisayarlarına kuracakları oyunları tercih etmektedirler. Bilgisayarlara tarayıcılar üzerinden oyun indirilebileceği gibi çeşitli programlar aracılığı ile oyun indirme işlemi yapılmaktadır. Kullanılan çeşitli programlar ile birlikte oyunlar daha kısa bir şekilde yüklenmektedir.

Günümüzde bilgisayarına oyun indirmek için oldukça fazla program kişilere sunulmaktadır. Bunlardan biri ise Torrent’tir. Torent ise bir paylaşım sitesi olmakla beraber istenilen her türlü oyuna veya dosyaya ulaşım sağlamaktadır. Çok fazla kişi bu program aracılığı ile istediği oyunu ya da belgeyi kolay bir şekilde ve oldukça hızlı olarak indirmektedir.  İnternet üzerinden indirilmek istenen oyun seçilen sunucular ile birlikte dosyaları otomatik olarak bulmaktadır. Torrent üzerinden oyun yüklemek isteyen kişileri sistem otomatik olarak Torrent sitelerine yönlendirmektedir. Ayrıca Torrent programı üzerinden indirme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler için birçok Torrent sitesi hizmet vermektedir. Bu sitelerin içerisinde tarayıcı üzerinden veya Torrent seçeneği sayesinde kişiler istedikleri yöntemle oyunları bilgisayarlarına indirebilmekte ve oldukça keyifli anlar yaşayabilmektedirler.

İnternetten oyun indirmek isteyen kişiler herhangi bir program yüklemeden tarayıcı üzerinden de indirme işlemini yapmaktadırlar. Bunun için kurulan yüzlerce internet sitesi bulunmaktadır. Bu internet siteleri aracılığı ile oyunlar yüklenmektedir. Bunun yanında ise oyunların kendi web siteleri üzerinden de indirme işlemi yapılmaktadır. İndirme işleminin süresi ise oyun boyutuna göre farklılıklar göstermektedir.

İnternetten oyun indirmek artık gelişen teknoloji ve artan internet hızı ile birlikte oldukça kolay bir hale gelmektedir. Eskiden bilgisayara oyun indirmek oldukça zahmetli bir işti. Çünkü satın alınan internet paketleri genellikle pahalı ve kotalı bir şekildeydi. Fakat günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet fiyatları oldukça düşmüştür ve kişiler kolaylıkla indirme işlemini gerçekleştirmektedirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir