Takımlar Kaç Kere Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Olmuştur?

Takımlar Kaç Kere Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Olmuştur?

Listeler erkut 70 Okunma

Futbolun hayatımızdaki yerini bildiğimiz için ne kadar önemli bir kupa olduğunu bildiğimiz için sizlere bu yazımızda, takımlar kaç kere şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştur bunları paylaşacağız.

Biliyorsunuz ki, 1956 yılında ilk olarak Şampiyon Kulüpler Kupası olarak başlayan kupa şampiyon takımların toplanarak şampiyonlar şampiyonunun belirlendiği bir turnuva olarak bilinmektedir. Sonrasında 1992 yılında adı değiştirilmiş ve eleme sistemi yerine Şampiyonlar Ligi adını alarak aynı zamanda da statüsü değişmiş bulunmaktadır. Son şampiyonlar ligi şampiyonu finalde Juventus’u farklı geçen Real Madrid olmuştur ve böylece tam 62. kez kupa sahibini bulmuştur. Şimdi sizlere yavaş yavaş bu kupayı kazanan takımların sıralamasını paylaşalım.

Bir Kaç Kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Olan Takımlar

Tam 12 kez şampiyon olarak İspanya devi Real Madrid Şampiyonlar Ligi’ni en çok kazanan takımlar sıralamasında ilk sırada bulunuyor. İspanyol devi Real Madrid, en çok kez kupayı müzesine götürmesinin yanı sıra aynı zamanda da en son C.Ronaldo’lu kadrosuyla da bir kez daha bu kupayı kaldırmayı başardı. Ondan sonra bu kupayı en çok kazanan ekip ise, İtalyan devi Milan. Tam 7 kez bu kupayı kazanmayı başarmışlar. İngiliz devi Liverpool ise, Şampiyonlar Ligi’ni tam 5 kez kazanmayı başarmış bir takım. 5 kere kazanan takımlardan biri de Almanya Panzeri Bayern München takımı, İspanya’da Real Madrid’in rakibi olarak bilinen Barcelona’da kupayı 5 kez müzesine götüren takımlardan. Hollanda ekibi Ajax’da son yıllarda varlık gösteremese de Şampiyonlar Ligi Kupasını en çok kazanan takımlar listesi sıralamasında 4 kupa ile görülüyor. 3 kez kupayı müzesine götüren takımlar ise, İngiliz ekibi Manchester United, İtalyan takımı İnter. Şampiyonlar Ligi kupasını 2 kez kazanan takımlar ise, Portekiz’den Benfica, İngiltere’den Nottingham Forrest, İtalya’dan Juventus ve yine Portekiz’den Porto ekipleri.

Şampiyonlar Ligi’ni Birer Kez Kazandılar

Bu takımların haricinde, çok kazanmasalar da Şampiyonlar Ligi’ni kazanan takımlar listesine birer kez kupayı müzesine götürdükleri için giren takımlar da mevcut. Bu takımların başında İskoçya takımlarından Celtic geliyor. Onun ardından yine son yılların kayıp takımlarında Hollanda takımı Feyenoord da aslında bu kupayı 1 kez müzesine götürmeyi başarmış. İngiltere’den Aston Villa, Almanya temsilcisi Hamburg, Romanya temsilcisi Steaua Bükreş de birer kez bu kupayı alanlardan.

Son 5 takım ise, Hollanda’dan PSV Eindhoven, Yugoslavya’dan Kızılyıldız, Fransa’dan O. Marsilya, Almanya’dan Borussia Dortmund ve yine İngiltere’den Chelsea takımları. Bunlar da bu kupayı 1’er kez müzelerine götürmeyi başardılar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir