Telefon Dolandırıcılarından Kendinizi Korumanın Yolları

Telefon Dolandırıcılarından Kendinizi Korumanın Yolları

Teknoloji erkut 54 Okunma

Telefon dolandırıcılarından kendinizi korumanın yolları artık çok önemli bir hale gelmiş bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda çok hızlı bir şekilde artış gönderen telefon dolandırıcılığı durumunun önüne geçmek isteyebilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle bir çok yenilik yapılmış bulunmaktadır. Ancak, bunları kötü niyetli insanlar dolandırıcılık yaparak kullanmaktadır. Bir gün sizlerin de telefonları çalabilir banka, polis ve ya farklı bir şey söyleyerek sizleri dolandırmaya kalkabilirler. Bu konuda dikkatli bir şekilde hareket etmek en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde de dolandırıcılar istediği gibi hareket edebileceklerdir. Bu konuda bir telefon geldiği zaman telefonun kimden geldiği konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunu bilmedikten sonra özellikle teknolojinin son döneminde yapılan bu yatırımların yanı sıra, Emniyet Genel Müdürlüğü de gerekli hizmetleri doğru şekilde yapabilmek için sürekli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Dolandırıcılığa Dikkat Edin

Telefon dolandırıcılığı dikkat işlemleri için her zaman çok dikkatli şekilde hareket etmek gerekmektedir. Bu konu ile ilgili olarak, Tüketici Hakları da gerekli şekilde bilgi verilmesi gerekliliği üzerine çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Bu konu ile ilgili olarak öncelikle söylemek gerekir ki, bir çok internet sitesi sizlere farklı bir hizmet vermektedir. Yurtdışından getirdiği ürünleri internet üzerinden satış yapmaktadır. Bu konuda öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu ürünler ile ilgili olarak katalog yaptırılarak doğru Türkçe diline çevrilmesi gerekliliğidir. Aksi takdirde, Tüketici Hakları bu işlemlere de izin vermemektedir.

Telefon Dolandırıcılığı Nasıl Yapılıyor?

Telefon dolandırıcılığı nasıl yapılıyor konusunda sizlere vereceğimiz bir başka bilgi de en azından her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Öncelikle bu konuda çalışanlar yani dolandırıcılık yapanlar, sizleri polis olarak arayabilirler. Burada diyecekleri sizlerin bir listeye alındığınız konusu olmaktadır. Ancak, bilmelisiniz ki, eğer polis bir listeye sizleri aldıysa para istemeyecektir. Gerekli hukuki süreç işlemiş olacaktır. Bunun haricinde, bir banka arayıp da sizlerden banka hesap numaranızı ya da şifrenizi istemez. Bu yüzden de bu konuya dikkat etmek gerekir. Bununla ilgili olarak, sizleri arayıp bankadan aradım, işlem yapılacak bilgileriniz lazım diyenlere bilginizi vermemek çok önemli olmaktadır. Dikkatli şekilde hareket etmek gerekmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir