Telefonda Kayıtlı Wireless Şifresi Öğrenme Rootsuz

Telefonda Kayıtlı Wireless Şifresi Öğrenme Rootsuz

Teknoloji Çağrı Sevgi 5.012 Okunma

Telefonda Kayıtlı Wireless Şifresi Öğrenme Rootsuz

Telefonda kayıtlı Wireless şifrelerini unutmak hemen hemen her insanın başında gelen durumlar arasında yer alıyor. Aylar önce komşumuzdan aldığımız Wireless şifresine yeniden ihtiyacımızın olması son derece olası. Bu sebeple telefona kayıtlı wireless şifresi öğrenme konusunda pek çok teknik geliştirilmiş durumdadır. Telefona kayıtlı wireless şifresini öğrenme imkanı sunan tekniklerin pek çoğunda Root adı verilmiş olan bir sisteme ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat Root sistemi olmadan da telefona kayıtlı wireless şifrelerini bulmanın yolları bulunmaktadır.

Rootsuz Wifi Şifresi Öğrenme

Telefonunuzda bağlanmış olduğunuzun Wifi modemi Ttnet ise şifre öğrenme işleminiz son derece kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Yapmanız gereken ilk şey arama motoruna 192.168.1.1 yazmanız gerekmektedir. Ttnet dışındaki modemlerde 192.168.1.1 arama kodu uygulanmamaktadır. Bağlı bulunduğunuz modemin IP adresine göre arama motoruna yazmanız gereken arama kodunu internetten rahatlıkla bulmanız mümkünüdür.  Bu sizi doğrudan wifi yönetim sayfasına yönlendirecektir. Bu aşamadan sonra karşınıza kullanıcı adı ve şifre bölümü çıkmaktadır. Kullanıcı adı bölümüne admin, şifre bölümüne ise ttnet yazmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra dilerseniz modelin şifresini değiştirebilir, dilerseniz mevcut şifreyi şifre göre butonuna tıklamak sureti ile öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifresi her modem ara yüzü farklıdır. Bu sebeple bağlanmakta olduğunuz model markasına uygun kullanıcı adı ve şifresini internetten bularak bu yöntemi her markada modem için uygulayabilirsiniz. Rootsuz wifi şifresi öğrenme teknikleri son derece basit işlemler olup pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu yöntemi kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan şeyler yalnızca bir kablosuz ağa bağlı bulunmak ve modeminize uygun şifreleri bulmak olacaktır.

Wifi Şifresi Kırma

Wifi şifresi kırmak istemekteyseniz bu işlem için geliştirilmiş çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan bir kısmı doğrudan wifi şifresini kırarak wireless ağına bağlanma imkanı sağlarken, bir kısmı doğrudan şifreyi sizlere sunabilmektedir. Wifi şifresi kırmak için geliştirilmiş uygulamaların başında WPS-WPA-TESTER gelmektedir. Akıllı telefonunuza bu uygulamayı kurarak kolay bir şekilde wireless ağlarına bağlanabilirsiniz. Bu uygulama doğrudan wifi şifresini kırmakta ve telefonunuz ile giriş yapmanızı sağlamaktadır.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir