Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2017

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2017

Teknoloji Abdullah Ergün 266 Okunma

1. Boyut

 Alacağınız televizyonun fiyatını belirleyen en önemli özelliklerden biri boyuttur. Televizyonunuzun boyutuna karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur televizyonunuzu ne kadar uzaktan izleyeceğiniz.

2. LED mi LCD mi?

Diğer önemli olan nokta panel teknolojisidir. Panel, görüntünün oluştuğu alandır. LCD paneller yerini günümüzde LED panellere bırakmıştır. Görüntü kalitesine önem veriyorsanız eğer alacağınız televizyonun LED ekran olması gerekmektedir.

3. Tepkime Süresi ve Yenileme Hızı

Tepkime süresi ve yineleme hızı da çok önemli bir unsurdur. Televizyon alırken tepkime süresinin mümkün olduğunca az olmasına önem vermelisiniz.

4. Bağlantı Noktaları

Bağlantı noktası seçenekleri ne kadar çok ne kadar çeşitli olursa o kadar iyi olur.

5. İnternet

Günümüzde artık internete her yerde ihtiyaç duymaktayız. Yeni nesil televizyonların geneli artık kullanıcılara internet deneyimi sağlamaktadır.

6. 3D

3D özelliği televizyon yayınlarını ve filmleri 3D izlemenizi sağlamaktadır. Fakat bu özelliğe sahip olan televizyonlar bu özelliğe sahip olmayan televizyonlara göre biraz daha pahalıdır.

7. Uydu Alıcısı

Günümüzdeki televizyonların çoğunda artık kendiliğinden uydu alıcısı mevcuttur.

8. Garanti Süresi

En önemli nokta garanti süresidir. Tercih ettiğiniz markanın ürününe kaç yıl garanti verdiğine mutlaka bakınız. Eğer benzer özelliklere sahip ve fiyatlarda birkaç seçenek arasında kararsız kalırsanız daha fazla süreli garanti süresi olan televizyonu tercih etmemeniz için hiçbir neden yok.

9. Marka

Elbette ki yeni nesil olan bir televizyon alırken dikkat etmeniz gereken marka güvenirliği, servis yakınlığı, tasarımı gibi daha birçok farklı nokta var fakat temel olarak yukarıda yazılmış olanlara dikkat etmeniz sağlıklı seçim yapıp karar vermenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir