Televizyonda Reklam Yayınlatmak Ne Kadardır?

Televizyonda Reklam Yayınlatmak Ne Kadardır?

Diziler - Filmler erkut 99 Okunma

Özellikle daha fazla kişiye ulaşım sağlayarak reklam yapmak isteyenler televizyonda reklam yayınlatmak için yapacakları başvuru işlemleri sırasında ücretleri merak etmektedir. Tercih edeceğiniz televizyon yayınlarına göre değişecek olan fiyat seçenekleri her geçen gün farklılaşmaktadır.

Her geçen gün artan televizyon izleyicisi nedeniyle daha etkili şekilde sonuç elde etmek isteyenler reklamları televizyon üzerinden yayınlatarak istedikleri etkiyi kolayca edebilirler. Yüksek ücretlere rağmen özellikle elde edeceğiniz geri dönüş sayesinde daha fazla kişiye kolayca ulaşım sağlayarak marka veya firmanızın reklamını en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Fiyat seçenekleri konusunda özellikle tercih edeceğiniz kanallarda etkili olmaktadır. Bu nedenle daha çok izlenen kanallar üzerinden yayın yaptırmak isteyenler için fiyat seçenekleri yükselmektedir. Milyonlarca kişi tarafından izlenen televizyon yayınları sayesinde özellikle yapılacak reklamlar ürün veya markanın tanıtımı konusunda etkili olmaktadır bu nedenle ödeyeceğiniz fiyatlar alacağınız geri dönüş açısından bakıldığında istediğiniz etkiyi elde etmeniz için uygun olarak da görülebilir.

Televizyonda Reklam Yayınlatmanın Ortalama Fiyatları

Televizyon kanalları arasında yapacağınız tercihler sayesinde ödeyeceğiniz reklam ücretleri değişmektedir. Bu nedenle özellikle yoğun olarak izlenen kanallar üzerinden reklam yaptırmak isteyenler daha yüksek fiyatlar ile reklam yaptırırken izlenme oranları düşük olan kanallarla yaptıracağımız reklamlar daha düşük fiyat seçenekleri üzerinden işlem yapmanızı sağlamaktadır.

Reklam yayınlatma saatleri özellikle televizyonda en çok izlenen saatler arasında olması durumunda aynı şekilde fiyat seçenekleri yükselirken daha az yoğunluğun yaşandığı saatlerde yayınlanması durumunda fiyat seçenekleri düşmektedir. Pek çok farklı etken göz önünde bulundurularak belirlenmiş olan fiyat seçenekleri için aşağıda yer alan farklı kanallar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak fiyatlar konusunda net bilgi almak isteyenlerin kanalı ile görüşme yapması gerektiğini ortalama olarak fiyat seçenekleri belirlenmektedir.

ATV de 1 saniye için reklam fiyatı

ATV’de özellikle reklam yayınlatmak isteyenler gece vakitlerinde yayınlanacak olan reklam seçeneklerinde bir saniye için 2-5 bin TL arasında ödeme yaparken gündüz vakitlerinde yayınlanacak olan reklamlar için 5-10 bin TL civarında ödeme yapmak zorunda kalmaktadır.  Ayrıca kanalın en yoğun izlendiği saatlerde yapılacak olan reklam yayını için 10-20 bin TL arasında ödeme yapılması gerekir.

Kanal D de 1 saniye için reklam fiyatı

Kanal D’de reklam yayınlatmak isteyenler için gece vaktinde yayınlanacak olan reklam ücreti 2-5 bin TL olarak belirlenirken gündüz vaktinde yayınlanacak olan reklam fiyatı 6-12 bin TL arasında değişmektedir. Ayrıca en yoğun izlenme saatlerinde yayınlanacak olan reklam için belirlenmiş olan fiyat seçenekleri 15-25 bin TL arasında değişmektedir.

TRT1 de 1 saniye için reklam fiyatı

TRT birde reklam yayınlatmak isteyenler için gece vakitlerinde yayınlanacak olan reklamlar 3-8 bin TL arasında değişirken gündüz vakitlerinde yayınlanacak olan reklam seçenekleri için 8-15 bin TL fiyat belirlenmektedir. Ayrıca en yoğun izlenme saatleri de yayınlanacak olan reklam seçenekleri için 20-30 bin TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Star TV 1 saniye için reklam fiyatı

Star TV’de gece saatlerinde yayınlanacak olan reklam için belirlenmiş olan fiyat seçenekleri 2-5 bin TL arasında değişmektedir. Aynı şekilde gündüz vaktinde yayınlanacak olan reklamlar için 5-10 bin TL arasında fiyat belirlenmektedir. Özellikle yoğun olarak izlenme saatlerinde yayınlanacak olan reklam seçenekleri için 10-20 bin TL arasında ödeme yapılması gerekir.

Canlı Yayında Reklam Yayınlatma Fiyatları

Özellikle belirlenmiş olan ortalama fiyat seçenekleri yukarıda belirtildiği şekildedir. Net fiyat bilgisi almak isteyenler kanallar ile yapacakları direk görüşmeler sayesinde belirlenecek olan fiyat seçenekleri konusunda detaylı bilgi elde edebilirler. Ayrıca canlı yayın sırasında yapılacak olan reklam seçenekleri için belirlenmiş olan fiyatlar değişmektedir. Bu nedenle canlı yayın sırasında yapılacak reklam seçenekleri için tercih edeceğiniz kanal ve program seçeneğim değişecek fiyatlar üzerinden işlem yapılmasını sağlamaktadır.

Her kanal için belirlenmiş olan canlı yayında reklam yayınlatma fiyatları özellikle ilgi duruma göre değişmektedir. Yayınlanmakta olan programlarda özellikle saniye üzerinden fiyat seçenekleriyle reklam yayınlatılabilir. Bu nedenle her kanalın belirlemiş olduğu fiyat seçenekleri ulaşmak için kanallar ile birebir görüşme yaparak detaylı bilgi elde edebilirler. Özellikle 30-40 bin TL arasında değişen saniye fiyatları sayesinde canlı yayında reklam yayınlatmak isteyenler belirlenecek ortalama fiyatlar üzerinden işlem yapabilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir