Televizyonların İnç ve Ekran Ölçüleri Uzunlukları

Televizyonların İnç ve Ekran Ölçüleri Uzunlukları

Listeler erkut 233 Okunma

Televizyonların inç ve ekran ölçüleri uzunlukları hususunda bilgi sahibi olmak özellikle televizyon alırken kişilerin oldukça işine yarayacak bir bilgidir. Yani eğer mevcut televizyonunuzun eskidiğini düşünüyor iseniz ve televizyonunuzu yenilemeyi düşünüyorsanız ya da daha önceden hiç tv almamış ve tv alma ihtiyacınız doğmuş ise bu durumda hangi inç boyutu hangi ekran ölçüsüne denk gelir sorusunun cevabını bilmeniz için inç ve ekran ölçüsü tablosunu bilmeniz faydalı bir bilgi olacaktır.

Hangi İnç Hangi Ekran Ölçüsüne Eşdeğer Olur?

Eğer kişiler eski tv boyutlarında bir tv alacak iseler bu durumda bir sorun yoktur. Zira eski tv kaç inç ise yeni alacakları tv için de o inç boyutunu söyleyip o boyutlardaki tv modelleri içinden diledikleri bir modeli kolay bir şekilde seçebilir ve satın alabilirler.

Ancak kişiler televizyon inç boyutu ve ekran ölçüsü açısından eski tvlerinden daha büyük ya da daha ufak boyutlarda bir tv almayı düşünüyorlar ise bu durumda mağazalardan ya da internet sitelerinden bakacakları tv modelinin evlerindeki tv köşesine ya da tv için ayırdıkları alana sığıp sığmayacağını tam olarak bilemezler. İşte tam da bu noktada kaç inç hangi ekran ölçülerine eşdeğer olur bilmeleri kişilerin oldukça işine yarar.

Genel olarak tvler satıldıkları zaman özellikleri arasında inç boyutu yer almaktadır. Ancak bazı sitelerde tvnin inç boyutunun yanında ekran ölçü uzunlukları da yer almasına karşın bazı sitelerde ise tvnin sadece kaç inç olduğu yazmakta ve ekran ölçü uzunlukları hakkında bir bilgi yer almamaktadır.

En Çok Kullanılan Tv İnç Boyutları ve Ekran Ölçüleri Listesi

En çok kullanılan tv inç boyutları karşılıkları hakkında aşağıda verdiğimiz listeyi kullanarak bilgi sahibi olmanız mümkündür.

15 inç tv 38 ekrana eşittir.

17 inç tv 42 ekrana eşittir.

19 inç tv 49 ekrana eşittir.

22 inç tv 55 ekrana eşittir.

23 inç tv 58 ekrana eşittir.

32 inç tv 81 ekrana eşittir.

37 inç tv 94 ekrana eşittir.

40 inç tv 101 ekrana eşittir.

42 inç tv 106 ekrana eşittir.

46 inç tv 117 ekrana eşittir.

50 inç tv 127 ekrana eşittir.

55 inç tv 139 ekrana eşittir.

60 inç tv 152 ekrana eşittir.

75 inç tv 190 ekrana eşittir.

Bu ölçü listesi dahilinde kaç inç tv hangi ekrana eşdeğer sorunuzun cevabını anında öğrenebilir ve dilediğiniz boyut ve ölçülerde tv sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir