The Godfather (Baba) Piyano Notaları

The Godfather (Baba) Piyano Notaları

Genel Kültür erkut 45 Okunma

The Godfather son zamanların en fazla sevilen filmleri arasındadır. Bu kült film, pek çok kişi tarafından defalarca izlenmiştir. Klasikler arasında yer alan bu film konusu kadar müzikleri ile de izleyiciyi etkisi altına alır.

The Godfather Filminin Konusu

The Godfather filmi Türkçe’ ye Baba adı ile çevrilmiştir. Film üç seriden oluşur. The Godfather filminin üç filmi de izleyicilerden tam not almış bir filmdir. Film, Mario Puzo’ nun çok satan kitabının beyaz perdeye uyarlanmasıdır. Bu filmde usta yönetmen Francis Ford Coppola’ nın başarılı imzasını görmekteyiz.

Filmde 40’ lar ve 50’ ler Amerika’sında yaşan bir İtalyan aile konu edilir. Bu aile İtalya mafyası özelliğindedir. Film yayınlandığı yıl pek çok dalda Oscar ödülü kazanmıştır. En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dalındaki Oscar ödülleri kazanılmıştır.

The Godfather İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

The Godfather filmi tüm izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Elde edilen istatistiksel bilgilere göre The Godfather Türkiye’ de en fazla izlenen ve satın alınan filmdir. Film mafya filmi olmasına rağmen şiddet sevmeyen insanları bile etkilemiştir. Bunun nedeni The Godfather sadece bir mafya filmi değildir. Aynı zamanda Amerika’ nın ve göçmenlerin durumunu da anlatıldığı bir filmdir. Aile geleneği de bu filmde gözler önüne serilmiştir. Bu unsurların da filmde yer alması The Godfather filminin popülaritesini arttırmıştır.

The Godfather 3 seriden oluşur. The Godfather I 1972’ de beyazperdeye uyarlanmıştır. Carleone ailesi filmde işlenir. The Godfather I, Amerika’ da mafyanın yükselişte olduğu 40’ lı ve 50’ li yılları konu alıyor. Ünlü mafya ailesi Carleone’ nin gelenekleri anlatılıyor. Carleone, New York’ taki ünlü suç ailelerinin başında yer alır. O sırada uyuşturucu ciddi Pazar olmaya başlamıştır. Carleone ailesi de uyuşturucu işine girmeye karar verir. Bu kararı ile de ortalık bir anda karışır.

Filmde liderliğin hangi çocuğa emanet edileceği konu edilir. Vito, 3 erkek çocuğa sahiptir. Bu çocuklardan birine liderliği teslim etmek ister. Büyük oğlu, son derece fevri bir karaktere sahiptir. Bu karakteri nedeni ile de Vito’ nun liderlik görevinde tercih edeceği bir isim olmaz. Ortanca oğlu ise son derece saf biridir. Bu nedenle de ortanca oğluna kendi vazifesini bırakamaz. Bu durumda sadece işi yapabilecek en küçük oğludur.

The Godfather Müziği

Filmde dikkat çeken bir diğer özellik ise film müziğidir. The Godfather müziği ile de büyük ilgi toplanmıştır. Günümüzde bile The Godfather denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri de filmin unutulmaz müziğidir. Biz de bu nedenle filmin müzik notasını size sunduk. İstediğiniz enstrüman ile bu notaları çalabilirsiniz. Bu şekilde The Godfather rüzgârına yakalanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir