The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) Piyano Notaları

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) Piyano Notaları

Sesli Edebiyat erkut 89 Okunma

Kimi filmler her zaman izleyiciler üzerinde derin etki bırakmıştır. Bu nedenle film ne kadar eski olsa da sürekli olarak izlenir. The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) filmidir bunlardan biridir. Aksiyon ve macera türünde son derece iddialı bir filmdir. Film yapım olarak oldukça eksidir. 1993 yapımı bir filmdir. Ancak filmin etkisi hala uzun süre devam eder.

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) filmini bilmeyen insan yok denecek kadar azdır. Filmin konusu, işlenişi ve en önemlisi müziği; sanatı seven kişiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. O tarihe kadar yapılmış tüm savaş filmlerine farklı bir bakış açısı kazandırır. Bu nedenle de son derece beğenilmiş bir filmdir. The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) filmi pek çok kişi tarafından defalarca izlenmiştir.

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) Filminin Konusu

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) filminin konusu 18. yy’ da geçer. 18. yy’ da İngiliz ve Fransız askerleri karşı karşıya gelir. Kuzey Amerika’ nın kontrolü için İngiltere ve Fransa savaşa başlar. Bu savaşın ortasında ise Kuzey Amerika’ da yaşayan halk kalmıştır. Kızılderililer ve bu bölgede yaşayan yerliler savaş içerisinde kalmak durumundadır. Film de bu savaştan etkilenen Kızılderililerin ve yerli halkın hikâyesini konu alır.

The Last Of The Mohicans filminde yerli halktan Cora ve kız kardeşi Âlice, başlarına bir bela alırlar. Onları bu beladan kurtaran kişi ise bir Kızılderili olacaktır. Kuzey Amerika aslında iki gruba ayrılmıştır. Birinci grup aralarında Cora ve Âlice’ nin de bulunduğu yerleşimcilerdir. Bölgede oldukça fazla bir nüfusa sahiptir. Diğer grup ise Kızılderili olarak bilenen Mohikan grubudur. Cora ve Âlice’ yi beladan kurtaran da Şahingöz adında bir Kızılderilidir. Ancak Şahingöz hakkında bilgi sahibi olundukça; onun aslında bir Kızılderili olmadığı ortaya çıkar. Şahingöz’ de diğer iki kız kardeş gibi yerleşimcidir. Ancak bu sırada Şahingöz ailesini kaybeder. Bunun üzerine de Şahingöz’ e Mohikanlar sahip çıkar.

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan )  filmi aslında James Fenimore Cooper’ ın kitabından uyarlanmıştır. Bu uyarlama sonucunda da ortaya oldukça başarılı bir film çıkmıştır.

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) Filminin Müziği

The Last Of The Mohicans ( Son Mohikan ) filminin müziği izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Filmin konusu kadar en az müziği de ses getirmiştir. Hatta uzun süredir film müziği haber bültenlerinde çalmaktadır. Biz de bu nedenle size piyano notalarını derledik. Bu sayede istediğiniz enstrüman kullanarak notaları çalabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir