Tırnak Güçlendirici Bakım

Tırnak Güçlendirici Bakım

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 76 Okunma

Bakımlı olmak denilince akla ilk gelen kurallardan biri güzel el ve ayaklara sahip olmaktır. El ve ayak güzelliği ise sağlıklı görünen, güçlü ve kolay kırılmayan yapıdaki tırnaklara sahip olmakla mümkündür.

Hepimiz güzel tırnaklara sahip olmak isteriz. Ancak bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için fazlaca zamana ve geniş bir bütçeye sahip olmak gerektiğini düşünürüz. Oysaki sanılanın tam aksine kısa sürede hazırlanabilecek, kolaylıkla temin edilebilecek birkaç malzeme ile hayalini kurduğumuz güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak şimdi size vereceğimiz tariflerle çok kolay.

Tırnak

Tırnak güçlendirici bakım kürlerini yaz kış uygulayabilirsiniz. Kışın yıpratıcı etkilerinden, yazın deniz güneş ve kumun tırnaklarda oluşturduğu tahribatlardan sizi koruyacak, tırnaklarınızı onararak sürekli bakımlı ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacak. Hadi hep beraber birkaç ufak sihirli dokunuşla nasıl büyüleyici ve bakımlı tırnaklara sahip olabileceğimizi inceleyelim.

Jojoba Yağı İle Tırnaklar Artık Daha Canlı

 • 1 çay kaşığı jojoba yağı
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 3 damla limon yağı

Bu karışımdan iyi bir sonuç elde edebilmek için tüm malzemeleri karıştırıldıktan sonra tırnak diplerine ve tırnaklara nazikçe uygulayın. Karışımın tırnak diplerine iyice nüfuz etmesi için bekleyin. Haftada iki kez yapabileceğiz bu uygulama sonrasında siz de tırnaklarınızdaki canlılığa şahit olacaksınız.

Hint Yağı İle Tanışın

 • 1 çay kaşığı Hint yağı
 • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı
 • 2 çay kaşığı sofra tuzu

Malzemeleri belirtilen miktarlarda bir kap içerisinde karıştırarak tırnaklarınıza sürün. Bekleme süresi takriben 15 dakika olup süre bitiminde yıkayın. Uygulamanın belirli süre tekrarlanması halinde tırnaklarda gözle görülür bir güçlenme fark edilecektir. Dilerseniz bu karışımı hazırladıktan sonra cam kavanozlarda muhafaza ederek gerektiğinde kullanabilirsiniz.

Tırnak Cilası ve Limon Suyu Kürü

 • Tırnak cilası
 • 10 damla limon suyu

Tırnaklarınızın kırılmasından ve kat kat ayrılmasından mı şikâyetçisiniz? Öyle ise bu tarif tam size göre. Yarım şişe tırnak cilasına 10 damla limon suyu ekleyerek tırnaklarınıza sürdüğünüzde kısa sürede daha dayanıklı ve parlak tırnaklara kavuşacaksınız.

Sirke Mucizesine Tanıklık Edin

 • Yarım tatlı kaşığı sirke
 • 1 yumurta sarısı
 • 2 yemek kaşığı ananas suyu

Tüm malzemeleri bir kâse içerisine alıp karıştırın. Bu kâse içerisinde tırnaklarınızı 5-10 dakika kadar bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı ılık su ile durulayın. Bu uygulama ile sirke mucizevi etkisini göstererek tırnaklarınızı güçlendirecek ve tırnaklarınızın kat kat ayrılma problemine elveda diyeceksiniz.

Tırnaklar

Sağlıksız görünen, yıpranmış el ve ayak tırnakları ile yaşamak artık kaderiniz değil. Doğanın bize sunduğu birbirinden eşsiz güzellikleri bir araya getirerek uygulayacağınız bu basit ve etkili karışımlarla güzelliğinizi kalıcı kılmak işte bu kadar kolay ve zahmetsiz. Verdiğimiz bu tariflerden bir veya birkaçını tercih ederek düzenli olarak uygulamaya başlayabilir, siz de göz alıcı, güçlü ve ışıltılı el ve ayak tırnaklarına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir