Tolgahan Sayışman Kimdir?

Tolgahan Sayışman Kimdir?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 99 Okunma

Tolgahan Sayışman Kimdir?

Selanik Göçeni bir baba işe Trabzonlu bir annenin bir çocuğu olan Tolgahan Sayışman 1981 doğumludur. Ünlü oyuncunun Nil isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır.

17 Aralık 1981 doğumlu olan oyuncunu Yay burcudur.

Tolgahan Sayışman Eğitim Hayatı

İstanbul da Kadıköy İntaş lisesini başar ile tamamladıktan sonra İşletme okumaya karar veren Tolgahan Sayışman Doğuş Üniversitesinde işletme okumaya başlamıştır. 2002 yılında Best Of Turkey erkek güzellik yarışmasına katılan ve birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ’ a kaptıran yakışıklı oyuncu 2005 yılında Günye Korede gerçekleştirilen dünya erkek güzellik yarışmasına Türkiye’yi temsilen katılmıştır. 2005 yılında Güney Kore de gerçekleştirilmiş olan erkek güzellik yarışmasında dünya birincisi seçilen Sayışman Türkiye de ve Dünya da genç kızların gözdesi halini almıştır. Dünya güzeli ünvanını elde ettikten sonra mezun olduğu’dan uzun süreli sinema ve oyunculuk eğitimi alarak sinema ve televizyonlarda yer etmeye başladı.

Tolgahan Sayışmanın Oynadığı Diziler

Tolgahan Sayışman’ın oynadığı dizi ve filmler listesi oldukça uzun… Modellik yapmayı bırakarak sinema sektörüne atılmayı tercih eden Sayışman çok sayıda diziye imzasını attı. İlk olarak sunuculuk yaparak işe koyulan Sayışman Top Model de gerçekleştirmiş olduğunu performans ile iyi bir çıkış yapmıştır. Bu deneyimi Acemi Cadı, Maçolar ve Hepsi 1 gibi dizilerde sergilemiş olduğu oyunculuğu ile devam etmiştir. Dizi filmlere biraz ara verip hayatının ilk sineme filmi olan Aşk Tutulmasında rol alan Tolgahan Sayışman rol arkadaşı Fahriye Evcen ile mükemmel bir ikili olmuşlardır. Fakat Tolgahan Sayışman’ın asıl yükselişi bir dizi film sayesinde olmuştur. Elveda Rumeli dizisi ile dillerden düşmeyecek bir şöhret elde eden Sayışman dizide oynamış olduğu Mustafa rolü ile izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır. Elveda Rumeli dizisinde harika oyunculu ile rol aldıktan sonra yükselişi engellenemeyen Tolgahan Sayışman 2010 yılında Lale     Devri isimli dizide Çınar karakterini canlandırmıştır. Lale Devrinde Çınar Karakteri ile başrollerin bir numaralı ismi olduğunu kanıtlayan Tolgahan Sayışman biyografisi başarı hikayeleri ile şekillenmiştir.

Dilerseniz Can Yücel ve Güzel Aşk Şiirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir