TTNet (Türk Telekom) DNS Adresleri Değiştirerek Kullanma

TTNet (Türk Telekom) DNS Adresleri Değiştirerek Kullanma

Teknoloji Çağrı Sevgi 308 Okunma

TTNet (Türk Telekom) DNS Adresleri Değiştirerek Kullanma

Bu konuda sizler de TTNet Türk Telekom Dns adresi değiştirme hususunda yardım almak istiyorsanız bu yazı sizlere en net bilgileri ulaştıracaktır.

Neden TTNET Türk Telekom Dns Adresi Değiştirme Yapılır?

Bu konuda net bilgilere bu yazıda ulaşabileceksiniz. Sizlere aslında bir çok dns adresi değiştirme şekilleri sunulmaktadır. Ancak, bu konuda dikkatli hareket edip, kendi internet sağlayıcınıza uygun olarak işlem yaparsanız bu durumda, sizler de rahatlıkla işlemlerinizi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, bazı kullanıcılar sadece dns adresi değiştirmekte ve bunun haricinde de yavaşlama yaşamaktadır. Bunun için de sizlere hem internet hızınızı yavaşlatmayacak hem de sizlerin de rahatlığını sağlayacak dns adreslerini paylaşıyoruz.

TTNET Türk Telekom Dns Adresi Nasıl Değişir?

Sizlere gerekli şekillerde işlem yapılması için, TTNet Türk Telekom dns adresi konusunda tüm bilgileri aktaralım. Bu konuda da gerekli dns adreslerini yazacağız ve nasıl yapılacağını da anlatalım.Sağ alt kısımda bulunan internet bağlantısı kısmından, sağ klikleyerek, Ağ Bağlantıları kısmına giriş yapıyorsunuz.

Buradan Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni tıklayarak, sonrasında, wifi kısmına giriş yaparak sağ kliklediğinizde, Özellikler kısmını tıklıyorsunuz. Ardından İnternet Protokolü Sürüm 4 kısmına tıklayarak alt kısımdan özellikler dedikten sonra altta yazan Dns kısmının birincil dns kısmına, 195.175.39.49 ve ikincil olarak ise, 195.175.39.50 yazarak onaylıyor ve çıkıyorsunuz. Böylece TTNet için hızınız azalmadan internet kullanımına hem de herhangi bir yasak olmaksınız hızlı şekilde devam edebilirsiniz.

Dilerseniz Google Dns Adresleri Genel Bilgileri Hakkında yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir