TTnet-ZyXEL Modem WiFi Şifre Değiştirme

TTnet-ZyXEL Modem WiFi Şifre Değiştirme

Teknoloji erkut 139 Okunma

Kullanıcılar istediklerinde TTnet zyxel modem wifi şifre değiştirme işlemi ile modem şifresini değiştirebilirler. Özellikle her geçen gün artan modem şifre kırıcılar nedeniyle daha güvenli kullanım imkanı elde etmek isteyenler şifreyi değiştirerek bu şekilde güvenliği artırabilirler. Wi-Fi şifresini bulmak eskiye oranla artık günümüzde daha kolay olduğundan bu konuda pek çok farklı sorun yaşanması söz konusu olmaktadır.

Düzenli olarak periyodik şekilde şifrenin değiştirilmesi güvenliğiniz açısından önemlidir. Bu nedenle kullanmakta olduğunuz modemin şifresini ayda en az bir defa değiştirmeniz modem şifre kırıcılara karşı güvenini arttırmanız konusunda etkili olacaktır. Ayrıca şifrenizi belirlerken zor olması kırılması konusunda da önemlidir. Bu nedenle kırılmasını istemiyorsanız güvenliğinizi arttırmak açısından şifrenizi zor seviyede belirlemeniz gerekir.

Zyxel Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  1. İlk aşamada öncelikle bilgisayarınız üzerinden 192.168.1.1 adresinde girmeniz gerekir. IP adresi üzerinden bağlantı kurduktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfaya kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu durumda aşağıda yer alan bilgileri kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: ttnet

Modemi kendiniz almanız durumunda şifre: 1234 olacaktır.

Modeminizi kendiniz getirmediyseniz firma tarafından getirildiyse bu durumda şifre ‘ttnet’ olarak belirlenmektedir. Gerekli bilgileri sisteme girdikten sonra herhangi bir problem yaşamadan giriş işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

Belirtilen şifre ve kullanıcı adı yalnızca ZyXEL VMG3312-B10B ve ZyXEL VMG3312-B10A modellerinde kullanabileceğiniz şifre ve kullanıcı adıdır.

  1. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan şifre değiştirme isteğini atlayarak geçebilirsiniz. Ancak şifrenizi değiştirmek istiyorsanız bu bölümü kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bu konuda özellikle şifrenizi kendiniz belirlemek istediğinizde bu bölümden herhangi bir problem yaşamadan kısa süre içerisinde değişikliği yapabilirsiniz. Şifreyi değiştirdikten sonra mutlaka not etmeniz daha sonra sorun yaşamamanıza yardımcı olacaktır. Bu bölümde değiştirmiş olduğunuz şifre sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifredir.
  2. Şifre değiştirme işlemini tamamladıktan sonra sisteme giriş yapmış olursunuz. Modeminizin şifresini değiştirmek istediğinizde ağ ayarları bölümüne giriş yaparak burada yer alan kablosuz sekmesini kullanmanız gerekir.
  3. İşlemin tamamlanmasının ardından alt kısımda bulunan modem şifre değiştirme yerinin açılmasıyla ‘otomatik olarak şifre oluştur’ sekmesinin yanında yer alan kutu içerisindeki tik işaretinin kaldırılması gerekir. Bu sayede şifre istenildiğinde rahatlıkla değiştirilebilir. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından özellikle şifrenizi belirlerken zor seviyede olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede modem şifre kırıcılara karşı şifrenizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.
  4. Şifrenin değiştirilmesinin ardından son olarak uygula seçeneğini tıklaması ile şifre değiştirme işlemi tamamlanmış olunur. Bu işlemi özellikle ihtiyaç duyduğunuz her durumda en az ayda bir kere yapmanız modeminizin daha güvenli şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Modem şifrenizi değiştirmemeniz özellikle WiFi kullanımı konusunda sorun yaşamanıza neden olabilir. İstemediğiniz kişilerin internetinizi izinsiz şekilde kullanması kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir