Tüm Burçların İsimleri ve Tarihleri

Tüm Burçların İsimleri ve Tarihleri

Genel Kültür erkut 119 Okunma

Doğum tarihinize göre belirlenen burçlar kişiliğinize ait pek çok farklı özelliği aylara göre değişken şekilde belirlemektedir. Toplamda 12 adet burç bulunmaktadır. Doğum tarihi ay ve güne göre burçları belirlemektedir. Bu nedenle özellikle borcunu öğrenmek isteyenlerde olmuş oldukları gün ve aya göre inceleme yaparak hangi burçtan olduklarını öğrenebilirler.

Burçlar ve Tarihler

Aşağıda yer alan 12 adet burç için belirlenmiş olan farklı tarihler bulunmaktadır. Başlangıç ve bitiş tarihi arasında doğan kişiler o burcun özelliklerini göstermektedir. Bu nedenle aşağıda yer alan burçlar için özellikle ilk başlangıç tarihinden itibaren belirtilen bitiş tarihi de dahil olmak üzere belirlenen tarihler arasında doğanlar burçlarını öğrenebilirler.

Oğlak burcu = 22 Aralık – 19 Ocak

Kova burcu = 20 Ocak – 18 Şubat

Balık burcu = 19 Şubat – 20 Mart

Koç burcu = 21 Mart – 19 Nisan

Boğa burcu = 20 Nisan – 20 Mayıs

İkizler burcu = 21 Mayıs – 21 Haziran

Yengeç burcu = 22 Haziran – 22 Temmuz

Aslan burcu = 23 Temmuz – 22 Ağustos

Başak burcu = 23 Ağustos – 22 Eylül

Terazi burcu = 23 Eylül – 22 Ekim

Akrep burcu = 23 Ekim – 21 Kasım

Yay burcu = 22 Kasım – 21 Aralık

Her burcun belirlenmiş olduğu tarih aralığında başlangıç tarihi ve bitiş tarihi de dâhil olmak üzere doğan kişiler o burçtan olmaktadır. Burçlar özellikle ay ve yıldızlara göre kişiliğinizde oluşabilecek konular hakkında veya yaşayacağınız durumlar hakkında bilgi almanızı sağlamaktadır. Burçların yanı sıra özellikle yükselen burcunuz da yaşayacağınız durumlar konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle doğum tarihinize göre yapacağınız hesaplama ile yukarıda yer alan farklı burç seçenekleri arasından hangi burçtan olduğunu öğrenebilirsiniz.

Burçlara Göre Değişen Özellikler

Burcunuz kişiliğinizi yansıtmaktadır. Pek çok farklı özelliğiniz hakkında bilgi almak istediğinizde veya özellikle yaşayabileceğiniz durumlar hakkında astrolojiden faydalanmak istediğinizde burç yorumları özellikle bu konuda etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacak seçenekler arasında yer almaktadır.

Doğum tarihiniz borcunuzu belirlediğinden dolmuş olduğunuz gün ve ay hangi borçtan olduğunuzu belirlemeniz konusunda etkili olmaktadır. Yükselen burcunuzu bulmak istediğinizde de doğum tarihiniz ve aynı zamanda doğum saatinizi bilmeniz gerekir. Bu sayede yükselen burcunuz öğrenerek borcunuz ile birlikte kişiliğiniz ve karakteriniz hakkında daha fazla bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir