Tüm Çikolataların Kalori Miktarları ve Besin Değerleri

Tüm Çikolataların Kalori Miktarları ve Besin Değerleri

List Abdullah Ergün 394 Okunma

Tüm Çikolataların Kalori Miktarları ve Besin Değerleri

Herkesin severek tükettiği çikolata kalorisi açısından özellikle içerisinde bulunan malzemelere göre değişmektedir. Bu nedenle tüketilecek olan her çikolatanın kalorisi kullanılan malzemelere göre yapılacak tercihleri belirleyebilir. Üretilmekte olan her çikolatanın içerisinde kullanılan malzeme oranları farklı olduğundan kalorileri de değişecektir. Bu nedenle farklı markaların farklı çikolata seçenekleri konusunda kalori bakımından sizlere sunmuş olduğumuz aşağıda yer alan bilgiler ışığında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

  1. Ülker Çikolatalı Gofret

Özellikle sık tercih edilen çikolata seçenekleri arasında yer alan Ülker çikolatalı gofret her damak zevkine uygun olarak sık tüketilmektedir.

38 gram olan paketi 208 kaloridir. Paketin protein değeri 2 gram, yağ değeri 12.9 gram ve karbonhidrat değeri ise 21.2 gramdır.

  1. Ülker Çokonat

Ülker çokonat tercih edilecek olan çikolata seçenekleri arasında etkileyici lezzetiyle sıklıkla tüketilmektedir. Ancak tükettiğiniz çikolataların kalorisi bakımından her birinin içerisinde bulunan malzemeler nedeniyle değişiklik söz konusu olmaktadır.

32 gram olan paketi 181 kaloridir. Ayrıca paketin protein değeri 2 gram, yağ değeri 11.1 gram ve karbonhidrat değeri ise 18.6 gramdır.

  1. Ülker Dido

Çikolata tüketmeyi sevenlerin tercih edebileceği çikolata seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle farklı tadıyla dikkat çeken Ülker markası tarafından üretilen çikolatalardan biridir.

40 gram olan paketi 217 kaloridir. Ayrıca paketin protein değeri 3 gram, yağ değeri 10.9 gram ve karbonhidrat değeri ise 23.8 gramdır.

  1. Ülker Rodeo

50 gr olan paketi 181 kaloridir. Paketin besin değerleri arasında proteini 4.3 gram, yağ 11.3 gram ve karbonhidrat 15.6 gramdır.

  1. Snickers

İçerisinde bulunan malzemeler nedeniyle kalorisi yüksek olan çikolata seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle tüketenlerin daha dikkatli olması gerekir.

57 gram olan paketi 287 kaloridir. Ayrıca paketin besin değerleri protein 5.4 gram, ya 15.3 gram ve karbonhidrat 31.6 gramdır.

Özellikle kilo almak istemeyenler çikolata tüketiminde kaloriye dikkat edebilirler. Her marka ve farklı çikolata seçenekleri kalori bakımından da değiştiğinden özellikle yapılacak tercihlerde çikolata kalori değeri açısından dikkatli olunması gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir