Tumblr Benzeri Siteler

Tumblr Benzeri Siteler

Teknoloji Çağrı Sevgi 483 Okunma

Tumblr Benzeri Siteler

Tumblr hem sosyal medya hem de blog alanlarını birlikte bünyesinde barındıran bir yapıya sahip olmasıyla oldukça tercih edilen bir sitedir. Bu sitenin kullanıcıları tüm sosyal medya platformlarını tek elden takip edebilmektedirler. Bu kullanıcılara son derece kolaylık sağlamakta iken aynı zamanda site içerisinde blog yer alıyor olması da oldukça önemli bir husustur. Kullanıcılar bu sayede blogları takip edebilmelerinin yanı sıra aynı zamanda da düzenleyebilmektedirler. Peki Tumblr benzeri siteler nelerdir? İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

WordPress

WordPress ücretsiz olması sebeiyle en çok tercih edilen blog sitelerinden birisidir. Bu özelliğinin yanında yeni web sitesi açmak isteyenlere sunduğu geniş imkanlar sayesinde açılan web sitelerinin %20’sinin bu şekilde açılmasını sağlamıştır. Blog yazılımları arasında en çok tanınan yazılım olan WordPress ücretsiz seçeneklerinin yanı sıra ücretli hizmetler de vermektedir.

Blogger

Kendinize ait olan Gmail hesabınız ile giriş yapabileceğiniz ve Google ile senkronize bir şekilde çalışan bir blog sitesidir. Ayrıca kullanımı son derece basit olan bu blog sayesinde sitnizi istediğiniz gibi tasarlayabilmeniz daha kolay olmaktadır. Ayrıca Google reklamlarını almasında da bir sıkıntı olmadığı için para kazanmanıza da yardımcı olabilecek bir sitedir.

Tsu

Cüzi miktarda bir ücret vererek satın alabileceğiniz bu blog sitesinde içerik paylaşanların da kazanması mümkün olmaktadır.

Muut

Toplumsal konuların ağırlık bastığı bu platform sayesinde kendi topluluğunuzu kurmak ve genişletmek mümkün olabilmektedir.

Edublogs

Eğitim ile yakından ilgili olanlar için son derece kullanışlı olan bir eğitim sitesi olma özelliğine sahiptir. Bir eğitim sitesi olması bünyesinde uygunsuz içeriklerin olmayacağı anlamına geldiği için herkes rahatlıkla kullanabilir.

Twitter

Hepimizin bildiği bir site olan Twitter karma bir yapıya sahiptir. Hem sosyal medya platformuna ait izleri hem de bir bloğa ait özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ancak bu site sayesinde geniş toplum kitlelerine ulaşabilmek ve onları etkileyebilmek mümkündür. Devlet büyüklerinin dahi resmi hesaplarının olduğu bu sitede seviyeli bir ortam bulunduğu söylenebilir. Ayrıca gündeme ilişkin genel bilgileri de haber seyretmek yerine Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir