Turkcell Arama Bekletme

Turkcell Arama Bekletme

Teknoloji erkut 64 Okunma

Turkcell operatörünün müşterilerine sağlamakta olduğu arama bekletme servisi ile bir görüşme esnasında başka bir arama gelmesi söz konusu olduğunda, müşteriye bildirim gelmesidir. Müşteri aramayı yanıtlamak için görüşmekte olduğu kişiyi beklemeye alabilir ya da daha sonra tekrar arayabilir.

Telefonların kullanımının her geçen gün artması ile telefon kullanımı ve telefon görüşmeleri de doğru orantıda artmaktadır. Bazı insanlar işi gereği saatlerce telefonla konuşmakta ve bu nedenle de bazen acil olan aramalardan haberi olmamaktadır. Eskiden telefon operatörleri bu gibi durumlarda müşterisine SMS yoluyla, arama esnasında bir başka arama gelmesi durumunda müşterisini bilgilendirirdi. Fakat yeni gelişen teknolojiler sayesinde bu sistemi anında ve bekletmeden sağlayarak müşteriyi daha fazla memnun etme ve işini görme açısından da daha önemlidir. Turkcell Çağrı Bekletme Servisi kullanıldığında, kişi meşgulken başka bir arama gelmesi durumunda, yeni gelen aramayı yapan kişi, meşgul olduğuna dair bir anons almaktadır. Aynı zamanda ÇalarkenDinlet Servisi de kullanılıyorsa, arayan kişi meşgul olduğuna dair anonsu duymaz ve o sırada servisten faydalanılan şarkıları dinlemekte olurlar.

Turkcell Çağrı Bekletme Servisi’ni kullanmak için öncelikle kullanılan cep telefonunda çağrı bekletme özelliği var ise, arama menüsünden de bu hizmet kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra menüde böyle bir seçenek bulunmuyorsa, *43# tuşlandığı takdirde çağrı bekletme çalışmaktadır. #43# tuşlanarak da çağrı bekletme kapanmış olmaktadır. *#43# tuşlanarak çağrı bekletme durumu da kontrol edilebilmektedir.

Turkcell’in Çağrı Bekletme Servisi ile hiçbir arama kaçırılmaz ve bu sayede kişinin telefonu meşgulken başka bir arama geldiğinde, bu servis kişiyi bir sinyallere uyarır. Arayan kişiyi de beklemeye almaktadır. Bu uygulama tamamen ücretsiz olup, iptal etme seçeneği bulunmamaktadır. Bu servisten tüm Turkcell müşterileri faydalanabilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir