Turkcell Superonline DNS Adresleri Hızlı Kullanma

Turkcell Superonline DNS Adresleri Hızlı Kullanma

Teknoloji Çağrı Sevgi 720 Okunma

Turkcell Superonline DNS Adresleri Hızlı Kullanma

Konu ile ilgili olarak çok geniş çaplı bilgiler vererek Turkcell Superonline Dns ayarları konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Genel anlamda aslında sitelere girmek için farklı dns ayarlarını yaparak sizler de sitelere girişler yapabilirsiniz. Ancak, bu konunun hassas noktası tek dns adresi ile sitelere giriş yapmak için dns değiştirdiğinizde sisteminizde yavaşlama olabilmektedir. İnternet sayfalarına girişlerde sıkıntı yaşamamak ve hızlı şekilde ulaşıma ve dolaşıma devam ederken, aynı zamanda da indirme ve yükleme sırasında sıkıntı yaşamamak adına yapılacak en belli başlı konu internet sağlayıcısının kendine ait dns ayarını kullanmak olmaktadır.

Dns Adresi Nasıl Değiştirilir?

Konu ile ilgili ilk söyleyeceğimiz husus sizlerin de Turkcell Superonline kullanması durumunda doğru şekilde dns işlemi yapması gerekmektedir. Turkcell Superonline Dns ayarları yapılandırması konusu ile ilgili olarak sizlere en hızlı şekilde konuyu anlatmaya çalışacağız.

Denetim Masası seçeneğinden sizler de Ağ Bağlantıları kısmına tıklıyor ve internet servisleri ile ilgili olan bölüme ulaşıyorsunuz. Buradan Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giriyorsunuz. Bundan sonra wifi de yazan yazıyı tıklayacaksınız. Ardından sağ klikleyip buradan en alt kısımda bulunan Özellikler bölümünü seçiyorsunuz. Sonrasında ise, karşınıza açılan ekranda İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP/IPv4 )’e tıklıyorsunuz. Burası seçili iken aşağı kısımda yazan Özellikler bölümünü tıklıyorsunuz. Ardından alt kısımda Dns ayarı ile ilgili olan bölüme; Birincil Dns Adresi olarak; 212.252.114.8 ve ikincil dns adresi olarak ise, 85.29.26.8 yazıp okeylerseniz, bu durumda artık hem dns adresiniz değişmiş oluyor hem de artık hız konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Bu Şekilde Değiştirmezseniz Yavaş Hareket Edersiniz

Konu ile ilgili olarak, şunu bilmeniz gerekmektedir ki, bu yolla işlem yapmazsanız bu durumda internet konusunda yavaşlamalar olacaktır. Sizler de bu konuda yavaşlama yaşamadan aynı şekilde tüm sitelere giriş yapmak istiyorsanız bu durumda yapacağınız en iyi tercih, bu şekilde değişim yapmak olacaktır. Bu yüzden sizler de kendi internet sağlayıcınıza göre, değişiklik yapınız ve rahat bir şekilde internetiniz yavaşlamadan ve donma olmadan internet kullanımınıza devam edebilirsiniz. Rahatlıkla bu şekilde dns ayarı değiştirme konusunda yardım alabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir