Türkiye’de En Çok Kullanılan Arama Motorları Burada

Türkiye’de En Çok Kullanılan Arama Motorları Burada

Teknoloji Çağrı Sevgi 346 Okunma

Türkiye’de En Çok Kullanılan Arama Motorları Burada

Türkiye’de arama yaparken, bir çok arama motoru kullanılmaktadır. Bu aslında bir çok ülkede böyle. Ancak, bu işi ilk olarak başlatan Google elbette gerekli gelişimleri de göstererek tüm dünyada lider konumda olmayı başarıyor. Yine de sizler için araştırdık ve nete yakın rakamlarla sizler için bu bilgileri derledik.

Türkiye’nin her yerinde yapılan çalışmalar da aslında Google için daha dikkat verici bir site olabilmek üzerine. Bu yüzden de anlaşılacağı üzere aslında Google çok önemli bir arama motoru ancak, diğer bilgiler neler şimdi sizlerle paylaşacağız.

1- Google:Arama motorları konusunda şunu çok iyi bilmek gerekiyor. Bu işi ilk olarak başlatmış olan ve hepimizin bildiği gibi aslında en geniş kütüphane olarak bilinmektedir. Bunun haricinde de, hepimiz, bu konuda Google’ı çok fazla kullanıyoruz. Araştırmaya göre, %80 civarında internet kullanıcısı Google kullanıyor.

2- Yandex:Türkiye’de sunmuş olduğu ayrıcalıklarla farklılığını ortaya koymaya çalışıyor. Ayrıca, ön plana çıkarmaya çaıştığı çeşitli yüzleriyle Yandex yavaş yavaş Türkiye’de kullanılmaya başladı. Şu anda %17 civarında kullanıcısı var.

3- Bing:Türkiye’de aslında bu konuda şunu çok iyi bilmek gerekiyor. 2012 yılında Microsoft satın aldıktan sonra tüm dünyada ilk çekmeya başladı. Ancak, Arama motorları arasında, istediği seviyelere en azından Türkiye’de gelemedi. %2 civarında kullanıcıya sahipler.

4- Yahoo: Geldik listenin en son sırasına ve beklenmedik sonuçlarına. Bu konuda yahoo çok çalışıyor ve bir çok ülkede de çok seviliyor. Ancak, arama motorları arasında Türkiye’de son sırada yer alıyor. %1 civarında yine de kullanıcısı var. Bunu da bilmek gerekir.

Dilerseniz Youtube Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapmalı? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir