Türkiye’de Ücretsiz İzleyebileceğiniz Spor Kanalları

Türkiye’de Ücretsiz İzleyebileceğiniz Spor Kanalları

Genel Kültür Çağrı Sevgi 57 Okunma

Türkiye’de Ücretsiz İzleyebileceğiniz Spor Kanalları

Genelde erkekler spora özellikle de futbola duyarlar, bu yüzden de spor kanalları araştırılır ve ücretsiz olanlar akılda tutulur. Çoğu spor kanalı şifreli ve ücretli olunca sporun da tadı kaçmaya başlayacaktır. Bu yüzden Ücretsiz spor kanalları bulmak büyük önem arz eder. Size birkaç ücretsiz spor kanalı tavsiye edelim.

1-) TRT Spor

TRT spor, TRT’nin sürekli spor yayını yapan bir kanalı. Daha önce TRT 3 adıyla yayın yapan kanal, şimdilerde ise TRT Spor adıyla yayın hayatına devam ediyor. Bu kanalda spor haberleri, spor tartışma programları ya da maçlar, olimpiyatlar gibi pek çok sporla ilgili yayını yapıyor. Özellikle dünyada gerçekleşen olimpiyatlar eş zamanlı olarak bu kanalda yayınlanıyor. Yine Formula yarışları gibi pek çok yarış da kanalda yer alıyor. Eğer futbol seviyorsanız Süper lig maç özetleri, PTT 1. lig maçları canlı yayını gibi pek çok maça da kanalda yer veriliyor. Futbolun yanında basketbol, voleybol, tenis, boks, masa tenisi gibi pek çok farklı spor dalının da müsabakalarına yer veriliyor. Bu sporlara ilişkin çeşitli belgeseller ve tarihi kesitler de kanalda yayınlanıyor.

2-) NTV Spor

NTV spor, tamamen spor kanalı olarak hizmet veren ilk kanaldır diyebiliriz. 2008 yılında yayın hayatına başlayan kanal, Türkiye’nin ilk spor kanalı olma özelliğine sahip. Spor ve diğer haberlere ilişkin olarak da sürekli olarak yayın akışı devam ediyor. Sesli haberlerin verilmesi esnasında dahi ekranın sağ tarafından puan durumları gösterilmeye devam ediyor. Ligler ve puan durumları hakkında da sürekli olarak bilgilendirme ekranları da kanalda yer alıyor. Bu sayede anlık olarak spora ilişkin tüm gelişmeleri takip etmeniz mümkün. Türkiye’de ilk olan NTV Spor’un açılmasından sonra pek çok benzer kanal daha açıldı. Ancak NTV Spor, halen rakipleri arasında öncü bir yere sahip.

3-) A Spor

Aktüel Spor’un kısaltması olan A Spor, ücretsiz bir şekilde spor yayını yapıyor. Türkiye Kupası ve İtalya serie a maçları yayını yapan kanalda yalnızca futbol değil, pek çok farklı spora ilişkin yayın yapılıyor. Bu yönüyle A spor için de ücretsiz yayın yapan spor kanalları arasında ilk beşte bulunduğunu söyleyebiliriz.

4-) Sports TV

Sports TV de diğer spor kanallarına benzer özelliklere sahip. Dünya Kupaları, atletizm şampiyonaları, futbol maçları gibi pek çok spor yayınlanıyor. Ayrıca spor ve yaşama dair de pek çok yayın bulunuyor. Kadın, çocuk ya da büyüklere yönelik yayınlar bulunuyor. Mesela pilates yaptıran programları izleyebilirsiniz.

5-) Eurosport

Eurosport, Avrupa yayını yapan bir spor kanalı. Yerli ve yabancı takım ve sporculara ilişkin pek çok müsabakayı buradan takip edebilirsiniz.

6-) FB Tv

Bu kanal ise Fenerbahçe Spor Kulübüne ait bir kanal. Fenerbahçe’nin tüm maçlarını buradan izleyebilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir