Türkiye’nin En Büyük Kampüse Sahip Üniversitesi – YTÜ

Türkiye’nin En Büyük Kampüse Sahip Üniversitesi – YTÜ

Genel Kültür erkut 92 Okunma

Pek çok farklı bölgede bulunan üniversite seçenekleri arasında özellikle Türkiye’nin en büyük kampüse sahip olan üniversitesi olarak Yıldız Teknik Üniversitesi yapılan araştırmalar sonucunda ilk sırayı almıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle incelemeler ile ortaya çıkan sonuç üniversitenin Türkiye’nin en büyük kampüsüne sahip olduğunu göstermektedir.

Davutpaşa kampüsü boyutları sayesinde Türkiye’de bulunan diğer kampüslere oranla daha büyüktür. Kampüs büyüklüğüyle özellikle Türkiye haritası üzerinde de büyük bir alana sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Üniversite eğitimi görmekte olan öğrenciler için geniş olanı ve sunmuş olduğu imkanlarıyla tercih edilecek üniversite seçenekleri arasında yer alan yıldız teknik üniversitesi aynı zamanda Davutpaşa kampüsü ile de Türkiye’nin en büyük kampüsüne sahip üniversite olarak belirlendi.

Davutpaşa Kampüsü

 

Yıldız teknik üniversitesine ait olan Davutpaşa kampüsü Güngören’de yer almaktadır. Harita üzerinde bakıldığında Güngören’in üçte birini kaplamakta olduğu görülen kampüs büyüklüğü sayesinde Türkiye’nin en büyük kampüsü olarak belirlendi. Davutpaşada yer alan kampüsün metro durağı bulunuyor. Okulun toplamda üç giriş ve çıkış bölümü öğrencileri rahatça hareket etmesine imkan sağlıyor.

  1. Ana giriş bölümü,
  2. Teknopark girişi,
  3. Esenler girişini.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin kampüsü olan Davutpaşa kampüsü özellikle sunmuş olduğu imkanlar ile öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Üniversite Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Özellikle ulaşım konusunda sunmuş olduğu cazip fırsatlar öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamadan ulaşım sağlamasına imkan sağlamaktadır. Kampüs içerisinde mühendislik için farklı seçenekler bir arada sunulduğundan öğrencilerin talepleri en iyi şekilde karşılanmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Türkiye’nin en büyük kampüsüne sahip olan Yıldız Teknik Üniversitesi aynı zamanda öğrenciler için pek çok farklı imkan sunduğunu da Türkiye’de en iyi eğitimin verildiği üniversiteler arasında yer almaktadır.

Kampüsü içerisinde aradığınız her türlü seçenek bulunmaktadır. Özellikle yemekhane, fitness salonu, yüzme salonu, tenis kortu, cami, spor salonu, kafeteryalar, bahçe ve daha pek çok farklı seçenek kampüsün geniş sınırları içerisinde öğrencilerin taleplerini karşılayacak şekilde hizmet verilmesini sağlamaktadır. Oldukça gelişmiş bir alana sahip olarak yüksek standartlarda eğitim sunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir