Türkiye’nin En Çok Gol Atmış 5 Futbolcusu

Türkiye’nin En Çok Gol Atmış 5 Futbolcusu

Listeler erkut 62 Okunma

Eğer kelimenin tam anlamı ile bir futbol fanatiği olduğunuzu iddia ediyorsanız bu takdirde Türkiye’nin gol kralı futbolcularının isimleri nelerdir konusunda da bilginiz olması kesinlikle şarttır.

Bizim ülkemizde herkesin bildiği gibi spor denince akla ilk gelen spor alanlarından biri hatta en önemlisi futbol olmaktadır. Özellikle ülkemizdeki erkeklerin büyük bir kısmı futbol gündemini yakından takip eder ve üst lig takımlarından birini şüphesiz desteklerler. Hatta ülkemizde öyle insanlar vardır ki futbol adeta yaşamlarının bir parçası haline gelmiştir. Deyim yerinde ise futbol ile yatıp futbol ile kalkan, tuttukları takıma büyük bir aşk ile bağlı olan, destek oldukları takımın geçmişten günümüze tüm haber ve gelişmelerini büyük bir özen ile takip eden, tuttukları takımın maçlarını kaçırmayan ve maçlarına bilet alıp ya da yıllık olarak maç izleme ücreti ödeyerek kombine sahibi olan kişiler oldukça fazla sayıdadır. Yani ülkemizde tutmuş oldukları takımı her zaman her şekilde destekleyen, takımlarını asla yalnız bırakmayan, gerek sahada gerekse sosyal alanda takımlarına tutku ile bağlı olduklarını gözler önüne seren pek çok futbol taraftarı vardır.

Her Futbol Severin Bayramı Da Takım Futbolcusunun Gol Atmasıdır

Her futbol sever kişinin coşku ile beklediği an da elbette tuttuğu takım futbolcusunun gol atması ve tuttuğu takımın rakip futbol takımına karşı bu gol sayesinde üstünlük kazanması hususudur. Hem takım futbolcuları hem takımın teknik direktörü hem de takım taraftarları atılan bir gol ile adeta bayram sevinci yaşamakta ve takım taraftarları çoğu zaman atılan tek gol olsa bile yeri göğü inletmektedirler.

Geçmişten Günümüze Gol Kralı Olarak Nam Salan İsimler Kimler?

Geçmişten günümüze gol kralı olarak nam salmış ve Türkiye’nin en çok gol atmış futbolcuları arasında beş önemli ve birbirinden değerli ismi saymamız mümkün.

Listenin Zirve İsmi Hakan Şükür

Hakan Şükür bugüne kadar futbol kariyeri boyunca toplam olarak 247 adet gol atmış ve Türkiye’nin en çok gol atmış futbolcu kişisi olarak gol krallığı tahtına oturmuştur.

Bu nedenle Hakan Şükür’e futbol camiasının gol kralı lakabı verilmiş ve gol kralı olarak anılmıştır.

Hakan Şükür’ün top koşturduğu takımlar arasında ise dört büyüklerden Galatasaray ve ek olarak Sakaryaspor ve Bursaspor futbol takımları yer alır.

Zirveye Ortak Olan Futbolcu Tanju Çolak

Tanju Çolak da toplam olarak 240 adet gol atmış ünlü futbolcularımızdan biri olup zirveyi 7 gol fark ile Hakan Şükür’e kaptırmıştır. Bu nedenle zirve ortağı golcü futbolcumuz olarak Tanju Çolak’ı gururla anmamız mümkündür.

Bugüne kadar yani futbol oynamış olduğu dönem boyunca Tanju Çolak dört büyükler içinde yer alan Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarında top koşturmuş ve goller atmıştır. Ek olarak Samsunspor futbol takımında da futbolcu olarak yer alan Tanju Çolak Samsunspor’a da büyük faydalar sağlamıştır.

İlk Üçe Girmeyi Başaran İsim Hami Mandıralı

Atmış olduğu toplam gol sayısı 219 adet olan Hami Mandıralı da gol denince akla gelen baba isimler arasında yer alıyor ve listenin ilk üç sıralamasına üçüncü sıradan girmeyi başarıyor.

Özellikle dört büyüklerden Trabzonspor’da efsane olan futbolcu atmış olduğu goller ile hala Trabzonspor taraftarlarının gönlünde geniş bir yer kaplıyor. Trabzonspor’a ek olarak Ankaragücü takımında da futbolcunun bir kariyeri bulunuyor.

Listenin Dördüncü Sırasında Yer Alan İsim İse Metin Oktay

Adına tesisler inşa edilen, taraftarların gönüllerinde adeta taht kuran ve futbol camiasında bu nedenle taçsız kral lakabı ile anılan ünlü oyuncu Metin Oktay’ın yer almadığı bir atmış olduğu goller ile ülkemizin enleri arasına giren futbolcu listesi hiç olur mu? Elbette olmaz.

Metin Oktay’ın futbol kariyeri boyunca atmış olduğu toplam gol sayısı adedi tamı tamına 217 adet. Metin Oktay’ı listemizin diğer futbolcu isimlerinden ayıran en önemli özelliği ise atmış olduğu bu 217 adet golü tek bir takımda top koştururken atmış olması dememiz kesinlikle mümkün. Zira Metin Oktay futbol hayatı boyunca sadece Galatasaray takımında forma giymiş ve tüm golleri Galatasaray’a kazandırmış bir futbolcu.

Listenin Son İsmi İse Beşinci Olarak Aykut Kocaman

Futbol hayatı süresince toplamda 200 adet gol atmış olan ünlü futbolcu Fenerbahçe, Sakaryaspor ve İstanbulspor takımlarında forma giymiş bir futbolcumuz. Ülkemizdeki en golcü futbolcular listesi beşinci sırasında yer alıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir