Tv 8,5(Tv Sekiz Buçuk) Frekans Bilgileri

Tv 8,5(Tv Sekiz Buçuk) Frekans Bilgileri

Teknoloji Abdullah Ergün 74 Okunma

Tv 8,5(Tv Sekiz Buçuk) Frekans Bilgileri

Sizler için Tv 8,5 frekans bilgileri hakkında gerekli bilgiyi yazının devamına derledik. Tv 8,5 hem eğlence hem spor kanalıdır. Bilindiği gibi Acun Ilıcalı ilk önce Tv 8 kanalını aldı. Girişim arttırmaya devam etmek isteyen Acun, son olarak spor sektörüne de elini attı.

Ülkemizde çok fazla spor kanalının bulunmadığını göz önüne alırsak eğer, doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Tv 8,5 tam olarak 7 Ekim 2016 tarihinde yayın hayatına başladı. Şuandan itibaren uydunuzu güncellediğiniz takdirde sizlerde televizyonlarınızda Tv 8,5’u izleyebilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var. Bazı uydu kanallarında Tv 8,5 kanalı Shop 90 adıyla gözükebilir. Tv 8,5 adı ile bulamazsanız “Shop 90” adı ile arama yapmayı deneyebilirsiniz. Aşağıda Tv 8,5 kanalının frekans bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tv 8,5 Frekans Bilgileri

Uydu: Türksat 4A

Frekans: 123456

Fec: 3/4

Polarizasyon: Horizontal(Yatay olacak)

Frekans bilgileri belirtilen şekildedir. Eğer uydunuzdan, bu verilen frekans bilgilerini ayarlamayı bilmiyorsanız aşağıda Tv 8,5 kanalının nasıl ayarlanacağı hakkında gerekli bilgileri hazırladık. Çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tv 8,5 Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde Yerli ve Yabancı Film(Sinema) Yayını Yapan Kanallar

Tv 8,5’un frekans bilgisini öğrendikten sonra aklınıza Tv 8,5 frekans ayarı nasıl yapılır gibi bir soru gelebilir. Yazının devamında frekans bilgisini nasıl kullanacaksınız onu anlatacağız.

İlk önce televizyonunuzda Tv 8,5 izlemek istiyorsanız kullandığınız çanak anteninin Türksat 4A uydusuna göre ayarlanması gerekiyor. Eğer çanağınız bu şekilde ayarlıysa kullandığınız cihazın kurulum menüsüne girin.

Buradan “Frekans Ekle” menüsünü açın. (Bazı cihazlarda Frekans ekle yerine “Transponder Ekle veya “Manuel Kanal Arama” şeklinde yazabilir.)

“Uydu Adı” yazan bölümden “Türksat 4A”yı seçin. Ekranın alt tarafında bulunan Frekans yazan bölüme ise 123456 sayısını girin.

“Polirazosyon” kısmını “Horizontal Yatay” olarak değiştirin.

“Sembol” yazan yere 9600 sayısını girin.

Siz böyle yaptıktan sonra “FEC” değeri uydu tarafından otomatik olarak seçilecektir. Ayarları doğru bir şekilde yaptıktan emin olduktan sonra aramayı başlatın.

Tv 8,5 Hangi Kanalda?

Uydunuz Tv 8,5 kanalını bulduktan sonra D Smart’ta 47, Digitürk’te ise 55. kanalda Tv 8,5’u izleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir