Twitter Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Twitter Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Genel Kültür Çağrı Sevgi 310 Okunma

Twitter Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Twitter doğrulama kodu nedir öncelikle onu açıklamak gerekir. Hemen hemen pek çok sosyal medyanın güvenlik için getirdiği bir işlemdir. Bu kod ile hesabın çalınması ya da hesabın başkası tarafından ele geçirmesi eskisi kadar basit değildir. Bu nedenle twitter doğrulama kodunu siz de aktif hale getirerek hesabın başkası tarafından kullanılmasını ve çalınmasına mani olabilirsiniz. Eğer size bu kod otomatik olarak gelmiyorsa küçük bir sorun oluşmuş demektir. Bunun için bir alt bölümde yer alan kısmı okuyarak sorunu çözümüne kavuşturabilirsiniz.

Twitter Doğrulama Kodu Gelmiyor

Twitter doğrulama kodu gelmiyor sorununu çözmek için belli işlemler yapmak gereklidir. İlk olarak android için çözümü ios için olan çözümünden farklıdır. Bu nedenle ilk olarak adroid için çözümünü kısaca açıklamak gereklidir. Adroid için twitter kullanıyorsanız üst menüde gezinti menüsü olan dört çizgili bir sembol bulunmaktadır. Bu dört çizgili sembol ya da profil simgesi denilen bu seçeneğe dokunun. Karşınıza ayarlar ve gizlilik öğesi gelecek. Bu işlemde ise ayarlar ve gizlilik simgesine dokunmak olacak. Ardından karşınıza hesap öğesi çıkacak. Hesap öğesinden güvenlik öğesini bularak onu seçmeniz gerekmektedir. Burada giriş istekleri seçeneği bulunmaktadır. eğer güvenlik kodunu halen gelmemiş ise bu seçenek ile güvenlik kodu gönderimini sağlayabilirsiniz. twitter.com adresinden hesabınız üzerinden giriş kodu telefonunuza sms aracılığı ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bu yöntem ile kod telefonunuza mesaj olarak gelecektir.

İos İçin Güvenlik Kodu Çözümü

Eğer telefonunuzda android sistemi yerine ios sistemi varsa biraz farklı bir yöntem izleyeceksiniz. Öncelikle profil simgesine dokunmanız gerekmektedir. Oradan da ayarlar ve gizlilik öğesini seçmeni gerekmektedir. Burada karşınıza hesap çıkacak. Hesap butonunda güvenlik seçeneğine tıklayarak giriş istekleri seçeneğini bularak buradan işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Eğer halen kod gelmemişse twitter.com adresinden kendi hesabınıza giriş yaparak sms aracılığı ile güvenlik kodunun cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylece sorunu kısa sürede halledebilirsiniz.

Twitter Doğrulama Kodunun Çözümü

Twitter doğrulama kodunun çözümü için yukarıdaki bölümleri okuyarak kolaylıkla halledebilirsiniz. Güvenlik doğrulama kodu telefonların sahip oldukları işletim sistemlerine göre değişmektedir. Bu nedenle yukarıda iki ayrı işletim sistemi olan ios ve android için çözümler anlatılmıştır. Girişlerinizi telefon üzerinden yapıyorsanız bu sorunu sms ile de kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. Böylelikle hesabınızı koruma altında tutabilirsiniz. Paylaşımlarınızın ya da hesabınızın kimsenin eline geçmemesi bu noktada önem arz etmektedir.

Dilerseniz Twitter’da Fake Takipçi Sayınızı Öğrenebilirsiniz yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir