Twitter Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 153 Okunma

Twitter Hesap Silme

Twitter hesap silme işlemi ile ilgili olarak önce şu konuda bilgi vermek gerekir. Twitter sizlerin hesaplarını silmesini aslında istemiyor. Bu konuda da sizlere bazı kolaylıklar ve fırsatlar sunuyor. Bunlar hakkında önce bir bilgi geçelim.

Twitter’dan Hesap Silmeye Karar Vermek

Twitter kullanıcısı iseniz ve sadece isim değiştirmek istiyorsanız, bu durumda, Twitter hesap deaktif etmeye gerek yok. Aslında Twitter’da kullandığınız ismi değiştirebilirsiniz. Ancak, kararlı iseniz ve hesabınızı silmek istiyorsanız elbette ki bu konuda da fırsatınız var. Öncelikle bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayarına geçmeniz gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden Twitter hesabı kapanamıyor.
Twitter Hesap Silme İşlemleri

Masaüstü bilgisayarınızdan, hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan fotoğrafınızın üzerine geliyor ve altında açılan kısımdan ”ayarlar” sekmesini tıklıyorsunuz. Sizlere hesap ile ilgili dil ve buna benzer ayarları değiştirebileceğiniz bir sayfa açılıyor. Ancak, bu sayfanın en alt kısmında ise, ”Hesabımı Devre Dışı Bırak” diye bir seçenek var. Bu bağlantıya tıklıyorsunuz. Twitter burada size biraz da duygusal yaklaşarak, ” Bu bir elveda mı?” diye soruyor. Hesabınızı silmeden önce tüm ayrıntıları iyice okumanızı tavsiye ediyoruz.
Tüm ayrıntıları okuyup okeyledikten sonra, @KullanıcıAdı isimli kullanıcıyı devre dışı bırak dediğinizde, artık hesabınız devre dışı kalmış durumdadır.
Konu ile ilgili şu hususları da belirtmekte fayda var. Google Chrome, Mozilla gibi internet sayfaları biliyorsunuz ki, hesabınızı ara belleğe yüklüyor. Bir süre daha hesabınızı görebilirsiniz. Ayrıca, Twitter sizlerin pişman olabileceğinizi düşünerek sizlere 30 gün süre tanıyor. Bu 30 gün içerisinde gelip tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Twitter hesabı iptal etmek yani silmek için bu şekilde işlemleri takip edebilirsiniz.

Dilerseniz Twitter Mail Bildirimi Nasıl İptal Edilir? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir