Ücretsiz En İyi Ekran Videosu Çekme Programları

Ücretsiz En İyi Ekran Videosu Çekme Programları

Teknoloji Çağrı Sevgi 82 Okunma

Ücretsiz En İyi Ekran Videosu Çekme Programları

Günümüzde özelliklede oyun vb. içerikli videolar çekip Youtube’de paylaşmak popüler olduktan sonra insanlar ekran görüntüsü çekme programlarına olan ilgileri daha da artmış bulunmaktadır. Hele ki bu videolardan izlenme sayısına göre para kazanılması ile beraber en kaliteli çekimi yapan videolar oldukça rağbet görmektedir. Sizler için en  kaliteli ekran çekimi yapan programları derledik. Piyasada bulunan birçok programın sağ üst köşesinde programın logosu bulunmaktaydı. Ama sizler için hazırladığımız programların hepsi watermark free  yani herhangi bir logo işareti bulunmamaktadır.

CamStudio

Piyasada bulunan en güzel ve çok özelliğe sahip ekran kaydetme programı olarak kabul görmektedir. CamStudio video kayıt uygulamasının yanı sıra birçok ek uygulamayı da beraberinde barındırmaktadır. Böylece kaydettiğiniz videolarla ilgili ayrı yeten düzenlemeler yapabilir ve seslerle de  oynama yapabilmektesiniz. Bu program ile video kaydı yaparken ekstra olarak mikrofon ile ses kaydı da yapabilmektesiniz. Çıkış biçimlerini seçmenize ve alt yazı eklemenizde olanak sağlamaktadır.

Screenr

Herhangi bir program kurmadan kullanabileceğiniz Screenr için gereken tek donanım bilgisayarınızda Java paketinin yüklü olmasıdır. Ki Java’nın bir bilgisayarda kurulu olması zaten gereklidir yani çoğu bilgisayar zaten Java kurulumuna sahiptir. Bu uygulama ile ekranın belirli bir bölümünü kaydedebilir ve mp4 formatında çıkış yapabilirsiniz. Sosyal hesaplarından herhangi bir tanesini kullanarak Screenr üyeliğinizi başlatabilir ve kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Tek eksik noktası ise ücretsiz sürümde video kayıt süresinin beş dakika ile sınırlandırılmış olmasıdır.

 Webinaria

Kullanıcılar oyun yayıncılığı dışında farklı işlevler için ekran videosu yakalama ve flash olarak kaydetme şeklinde kullanmak isteyebilmektedirler. Webinaria tam da bu amaca hizmet eden bir  uygulamadır.

EzWid

Kolay ve rahatça kullanılabilen bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan bu uygulama ile ekran videosu yakalama yapılabilir ve kaydedilen videolar anında düzenlenebilir. Ayrıca EzVid ile videoları kesme ve  farklı videoları birleştirme işlemleri de uygulanabilmektedir. Herhangi bir videonun önüne, arkasına veya aralarına metinler veya başlıklar koyabiliyorsunuz. Ekstra efektler kullanabiliyorsunuz ve bu program ile slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz. EzVid ile kaydettiğiniz videolar dışarı aktarılamıyor yani ücretsiz sürümde export seçeneği kapalı. Buda az da olsa eksikliklerinden biridir bu uygulamanın.

Krut Recorder

Herhangi bir kurulum yapmadan Java ile kullanabileceğiniz bir başka uygulama da Krut Recorder uygulamasıdır. Yalnızca krut.jar dosyasını çift tıklayarak çalıştırmanız ve ekrana gelen ayarlar menüsünden video kayıt formatı, çıkış yeri, saniyedeki kare hızı gibi ayarları seçmeniz yeterli olacaktır. Geri kalanını Krut programı otomatik olarak yapabilmektedir ve seçtiğiniz kısıtlı alan veya tam ekran olarak videoyu kaydedebilmektedir.

Jing

Ücretsiz sürümü beş dakikalık kayda izin veren Jing, kaydedilen videoları screencast.com yükleme işlemini direkt olarak gerçekleştiriyor. Ekran kaydı yapmak da gerçekten çok basit bu uygulama ile. Video düzenleme, kayıt ve diğer işlemlerinde bayağı bir ün yapmış olan bir firmasının elinden çıkan bir diğer video uygulamasıdır Jing.

Rylstim Screen Recorder

Ve son önereceğimiz programda Rylstim Screen Recorder . Video kaydı yaparken mouse gizleme nasıl yapılıyordu ya diye sormanıza gerek kalmayacak bir uygulama olan Rylstim’in tek dezavantajı isminin gerçekten çok zor söylenebiliyor olması. Onun dışındaki video kayıt işlemlerinin tamamı gerçekten basit.Geniş video codec desteği ile size ulaşan Rylstim, video aktarma işlemleriniz için bayağı geniş biçem ve özellikler hatta biçeme göre ince ayarlar sunuyor. Sizler için derlediğimiz en kaliteli ekran videosu çekme programları bunlardır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir