Üniversite Hazırlık İçin Öneri Kaynak Kitaplar

Üniversite Hazırlık İçin Öneri Kaynak Kitaplar

Kitaplar erkut 95 Okunma

Her günün stresli ve korkulu geçtiği üniversiteye hazırlık dönemi öğrencilerinin akıllarında ki en önemli sorulardan bir tanesi de hangi kaynaktan nasıl yararlanmalıyım. Ayrıca ülkemizde üniversite giriş sınavlarının müfredatlarının her geçen gün değiştiği, yenilendiği ve sınav sisteminin de çok fazla değişime uğradığı yurdumuzda gençlerimiz bu konuda çok daha fazla sorun yaşamaktadırlar. Bunca problemin içerisinde kaynak bulma probleminde kalan öğrencilerin nasıl kaynaklardan yararlanmaları gerektiğini iyi ayırt etmeleri gerekmektedir. Öncelikle öğrencilerimizin yapması gereken ve düşünmesi gereken durumlar vardır.

Bu durumlardan öncelikle sorun yaşadığı alanların temellerinin ne seviyede olduğunu belirlemek ve diğer hazırlanmayı planladıkları derslerin de seviyelerini belirledikten sonra bu araştırmalarına girmeleri gerekmektedir. Bir alana hazırlanırken diğer alanlarında yarım kalmaması gerektiğinin bilincinde olup bu konuda da iyi bir programa uymaları gerekir. Kullanacakları kaynaklar kadar önemli olan bir şey de bir program düzenlemeleri gerekir ve bu programın gerekliliklerini yerine iyi bir şekilde getirmeleri gerekir.

Alanınıza göre hazırlayacağınız programın da yeterliliklerinize ve hazır bulunurluğunuza dikkatle başlamanız gerekir. Örneğin Matematik ile ilgili bir kaynak kitap alacaksınız ve mat1 de yeterliliğiniz orta seviyedeyse ve siz gidip mat2 kaynak kitabı alıp ders çalışmaya başlarsanız kaynağınız ne kadar kaliteli olursa olsun bu konuda başarılı olmanız beklenemez. Öncelikle yapmanız gerekenin mat1 konularında yeterliliğe sahip olmak ondan sonra, bir sonra ki adıma geçmeniz gerekir. Bu konuda KAREKÖK yayınlar şiddetle tavsiye ettiğimiz yayınlardandır. Bu yayının 0. Seviye olarak adlandırdığı basamaktan başlayarak git gide zorlaşan seviyeleriyle ilerleye bilir ve bu konuda çok fazla soru ile kendinizi yeterli bir duruma sokabilirsiniz.

Sadece matematik değil diğer alanlarda da kaliteli eserler çıkartarak hem bir program düzeninde hem güncel hem de anlaşılır bir kalitesi olması bu yayını vazgeçilmez kılan özelliklerdendir. Diğer kaynaklardan da örnek vermek gerekirse Final yayınlar, Sınav Yayınları ve Birey Yayınlarından yararlana bilirsiniz. Maltepe yayınları ve Kültür yayınları da tavsiye edilebilecek nitelikte yayınlardır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir