Uyurken Bacak Bacak Üstüne Atmak

Uyurken Bacak Bacak Üstüne Atmak

Genel Kültür Çağrı Sevgi 907 Okunma

Uyurken Bacak Bacak Üstüne Atmak

Her ne kadar okuyunca sizlere de garip gelse de bacak bacak üstüne atarak uyumak birçok kimsenin yaptığı bir şey. Birbirinden farklı uyuma şekilleri insanların karakterlerini yansıtmaktadır denilmektedir. Bu tarz uyuma şekli ise herhalde özgünlüğü ifade edecektir. Zira bu uyuma şekli çok az kimsede görülmektedir.

Uyuma Şekli

Bu uyuma şeklinde insanlar sırtüstü bir şekilde uzanmakta ve ayaklarını kendilerine çekerek dizlerini dikmektedirler. Daha sonra bir bacaklarını diğer bacağının dizinin üzerine koyarak bir kahvede oturuyormuş edasıyla yatmaktadırlar. Anlatınca her ne kadar rahatsız bir pozisyonmuş gibi gelse de bacak bacak üstüne atarak uyuyanlar böyle rahattır ve uyuyanları rahatsız etmemektedir.

Hatta bu tarz uyuyan kimseler yattıklarında bu pozisyonda olmadıklarını ancak daha sonra sabah uyandıklarında bu pozisyona geldiklerini söylemektedirler. Bu da istem dışı bir şekilde bu pozisyona gelindiğini göstermektedir.

Kısa Şekerlemeler

Yoğun bir iş temposu ya da yorucu bir spor aktivitesinden sonra üzerinizdeki kıyafetleri çıkartmadan yatağa girdiğiniz olmuştur. İşte bu gibi durumlarda uyurken bacak bacak üstüne atmak vakaları daha sıklıkla yaşanabilmektedir. Bu tarz uykuların tadı ise çok ayrı olmaktadır.

Eğer bu tarz uyumaya alışık değilseniz deneyerek alışkanlık edinmeniz zor olabilir. Zira bu davranış kendiliğinden ortaya çıkan bir şeydir. Bu konuda bilimsel bir açıklama bulunmasa da en azından yorum yürüterek şu kanıya varabiliriz. Günlük hayatta bacak bacak üstüne atmayı seven kimselerin geceleyin bu şekilde uyumaları daha sık bir şekilde görülebilir. Akla aykırı gelmeyen bu varsayımın araştırmalar ile teyit edilmesi gerekmektedir. Ancak çıkacak sonuçların bizleri şaşırtabileceğini de belirtmek gerekir. Eğer sizler de böyle uyuyanlardan iseniz bu durumda bir istisna olduğunuzu bilmeniz gerekir. Dolayısıyla tüm özelliklerinizin yanı sıra bu özelliğiniz ile de sizler çok değerlisiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

“Uyurken Bacak Bacak Üstüne Atmak” üzerine 1 yorum

  1. Ben istemsiz bir şekilde uyurken bacakğımı dizim üstünü koyuyor ellerim karnımda sabit uyuyorum ama düzde uyandığım oluyor hatta kafamda yastık olmamalı ama bir tane yastığı kesinlikle ya tutmalı ya sarılmalıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir