Vimeo Benzeri Siteler En (İyi Video İzleme Siteleri)

Vimeo Benzeri Siteler En (İyi Video İzleme Siteleri)

Listeler Abdullah Ergün 640 Okunma

Vimeo Benzeri Siteler

Vimeo internet üzerinden video izlemek ve video paylaşmak isteyenlerin tercih ettiği yüksek çözünürlüklü videoların yer aldığı ilk video sitesi olma özelliğini taşımaktadır. Genellikle video izleme sitesi denildiğinde insanların aklına Youtube geliyor olsa da hemen ardından Vimeo gelmektedir. Vimeo yüksek çözünürlüklü videolar bulunduran bir site olmasının yanı sıra üyesi olan amatör video çekenlerin de videolarını barındırmaktadır. Bu sayede sanal dünyada popüler olmak isteyenler video çekerek dikkatleri üzerlerinde toplamak istemektedirler.

Video paylaşımının yanı sıra yabancı dizilerin de yer aldığı bu site yabancı dizi tutkunları için de oldukça kullanışlıdır. Zira internet üzerinden dizilerin kaliteli çözünürlüğe sahip videolarını yasal bir şekilde bulmak kolay olmamaktadır. İşte bu sorun Vimeo tarafından çözülmektedir. Ayrıca Vimeo içerisinde bulunan videolar iyi bir şekilde sınıflara ayrılmış olduğundan aradığınızı bulmak daha kolay olmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcıları düşünerek hazırlanmış kolay bir arayüz sayesinde tüm bu işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vimeo internette vakit geçirmek isteyen ancak tam olarak ne yapmak istediğini bilmeyenlere de hitap etmektedir. Öyle ki Vimeo ekibinin kullanıcılar için derlemiş olduğu videolar ile hit olan ve ilginizi çekebilecek videoları izleme şansınızı da bu sayede yakalayabileceksiniz. İşte Vimeo ve benzeri diğer siteleri bu yazımızda sizler de öğrenebilir ve boş vakitlerinizi güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Genel olarak sayacak olursak Vimeo benzeri siteleri şöyle sıralayabiliriz: Veoh, Metacafe, TED, 9GAG, The Open Video Project, MySpace, Crackle, Screen Junkies ve bu siteler gibi sayamadığımız daha niceleri.

Veoh

TV ve müzik içerikleri konularında oldukça geniş repertuara sahip olan bu site sayesinde sizler de hoş vakitler geçirebilirsiniz. Oldukça popüler olan bazı TV programlarını buradan takip edebilirsiniz. Örnek olarak verecek olursak Two and a Half Man, The Price is Right, NCIS ve The Young and the Restless programlarını sayabiliriz. Ayrıca oldukça klasikleşmiş olan Family Ties ve 90210 gibi bazı dizilerin bölümlerinin de yer aldığını söylemek gerekir. Bu site Vimeo’nun yokluğunda sizlere alternatif olabilir.

Metacafe

Oldukça sade olması sebebiyle kullanıcıların tercih ettiği bir site olan Metacafe’de yer alan videoların geneli kısa süreli olmaktadır. Kısa ve öz nitelikli olan bu videolar içerisinde oyun bölümleri, ürün inceleme videoları gibi ilginizi çekebilecek her türlü konuda milyonlarca video bulabilmeniz mümkündür. ayrıca Metacafe sitesi içerisinde yer alan geniş kategori seçenekleri de sizlerin ilginizi çeken videolara yönelmenizi kolaylaştırmaktadır.

TED

Video izlerken zaman öldürmek değil bir şeyler öğrenmek isteyenlerin bir numaralı tercihi TED olacaktır. Zira bu sitede her videodan yeni bir şey öğrenmeniz mümkün olabilmektedir. Gerek eğlendirici gerek duygusal gerekse de eğitici videolar olsun her bir videoyu izledikten sonra iyi ki izlemişim diyeceksiniz.

Alibaba Benzeri Siteler Özel Liste Uygun Fiyata Kaliteli Ürünler

9GAG

Tamamen eğlence üzerine kurulu bu sitede yer alan videoları izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Zira birbirinden eğlenceli olan bu videolarda kendinizden geçmeniz garanti. Ayrıca bu site içerisinde sadece videolar değil aynı zamanda fotoğraflar, GIF’ler, mimler, oyun videoları, animeler gibi birçok farklı seçenek daha yer almaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki eğer çok ciddi bir iş ortamınız ya da çevreniz var ise bu sitedeki içerikleri yanlarında değil ayrı bir vakitte açmanız daha uygun olabilecektir. Zira video içerikleri çevrenizdekilere göre lakayt olarak adlandırılabilir.

The Open Video Project

Açık video projesi olarak çevrilebilecek bu sitede yer alan videoların geneli eğitici nitelikte olması ile ön plana çıkmaktadır. Bir üniversite tarafından tasarlanan bu site içerisinde 1950’li yıllarda çekilmiş bazı videolara erişebilmeniz ve dönemler arası mukayese yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca site içerisinde NASA’ya ait videoların da yer alması oldukça ilgi çekici olmaktadır.

MySpace

Bu site ilk olarak bir sosyal medya platformu gibi ortaya çıkmış olsa da ardından bu alandan çekilmiş ve video alanına yönelmiştir. Site içerisinde yer alan videoların çoğunda ünlülerin yer alması da bir magazin sitesi olarak adlandırmamıza neden olabilir. Öyle ki videoda yer alan ünlülerin kimi zaman hiç beklemediğimiz hal ve durumlar içerisinde olmaları bu siteyi daha da cazip hale getirmektedir.

Crackle

Online TV kanalı olarak vazife gören bu site içerisinde televizyon programları, filmler ve internet programları gibi birbirinden farklı programlar yer almaktadır. Bu site sayesinde sizler de en popüler olan TV programları ve Hollywood filmlerini izleyebilirsiniz.

Screen Junkies

Video siteleri genellikle bazı filmlere ve dizilere yer verirken bu sitede sadece film ve diziler yer almaktadır. Bu nedenle çok geniş film ve dizi albümüne sahip olan bu site sayesinde sizler de film ve dizilerden geri kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra belirtmek gerekir ki sitede bulunan videoların bazıları ücretsiz iken bazılarını izleyebilmek için aylık ya da yıllık olarak ödeme yapmanız istenebilmektedir. Eğer sürekli bir izleyici iseniz bu fiyatlar sizler için çok gelmeyecektir. Öyle ki aylık olarak sizlerden istenen meblağ 4.99 Dolar iken yıllık fiyat ise 59 Dolar olmaktadır.

İşte listede yer alan Vimeo benzeri siteler sayesinde sizler de Vimeo’ya alternatif olacak bu siteleri keşfedebilir ve hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir