WebTeknodan Video Nasıl İndirilir

WebTeknodan Video Nasıl İndirilir

Teknoloji erkut 43 Okunma

Günümüz internet çağının oluşturduğu etkilerden bir tanesi de insanların internet sitelerinden paylaşımlar yapmaları, videolar yüklemeleri, yazılar yazmaları gibi birçok olanağı sunmasıdır. Webtekno da ülkemizde oldukça popüler bir internet sitesidir. Bu sitede haber, mobil ve teknoloji, internet gibi birçok alan da paylaşımlar yapılmaktadır. Bununla birlikte kaliteli videolarıyla insanlara daha iyi hizmet vermekte ve kolay anlaşılır olmasını sağladıkları paylaşımlar yapmaktadırlar. Youtube de de oldukça popüler olan bu site yöneticileri youtube de açtıkları kanal ile 1.7 milyon aboneye ulaşmış ve oldukça fazla izlenmeler kazanmışlardır. Hem eğlenceli bir tarzları hem de öğretici yanlarıyla teknoloji haberleri ve buna benzer videolarıyla izleyenlerini bilinçlendiriyor ve videolarında sıkmadan bunaltmadan keyifli bir biçimde öğretim sağlıyorlar. Oldukça da aktif paylaşım yapan bu sitenin youtube kanalında şuan da 836 tane video yüklenmiş bulunmakta. Türkiye’nin en büyük ve en samimi youtube kanalı mesajıyla izleyenlerinin karşısına çıkan site yöneticileri bu söylemlerinde çok haklılar. Gerçekten en büyük teknoloji kanalı olma unvanına sahip olan bu kanal bir o kadar da samimiler. Sadece youtube kanalları değil siteleri de bu seviyede bir kaliteye sahip.   Peki, ama bu internet sitesinde bulunan videoları bilgisayarımıza indirme imkânımız var mı? Varsa bunu nasıl yapabiliriz? İşte bu tür sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Detaylı farklı indirme seçeneklerini sizlere sunacağız.

İlk olarak indirme şeklimiz İnternet Download Manager’dan indirmek.

Öncelikle İnternet Download Manager programını bilgisayarımıza indiriyoruz ve bu programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulumu tamamlanan programa gerekli izinleri veriyor ve kullanmış olduğumuz tarayıcımızda programın kullanılabilmesi için eklentilerini onaylıyoruz ve çalışmasını sağlıyoruz. Bu eklentiler program kurulumunda otomatik olarak tarayıcınıza yüklenecektir ve tarayıcınızı açtığınız anda bunun için sizden onay istenilecektir. Bu onayı verdikten sonra internetten dilediğiniz videoyu kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu yöntemle sadece webteknodan video indirmekle kalmaz bunun yanında video indirmek istediğiniz her hangi bir siteden de video indirebilirsiniz. Bu işlem ise girdiğiniz sitede videoyu açtıktan sonra sayfada “bu videoyu indirmek için tıkla” butonuna basmanız ve dilediğiniz kalitede videoyu indirebilirsiniz. Güncel teknoloji haberlerinin paylaşıldığı ve bilgilendirilmelerinin yapıldığı bu sitede bulunan bütün videoları bilgisayarınıza indirebilir dilediğiniz gibi arşivleye bilirisiniz. Bu basit ve kullanışlı yöntemi denemek hoşunuza gitmemişse eğer farklı yöntemlerimize de bakabilirsiniz. Hatta program indirmeden de bu işlemleri gerçekleştirebilir ve dilediğiniz videoyu yine de indirebilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak bilgisayarın geçici dosya klasörlerine yüklenen videoları alma yöntemi. Bu yöntemle indireceğiniz videonun tamamen yüklenmesi ve bilgisayarınızda tarayıcınızın geçici klasöre attığı o dosyayı bulmanızla mümkün. Yani öncelikle indireceğiniz videoyu izlemeniz ya da tamamen yüklenmesini beklemeniz gerekir. Bu işlem oldukça uzun ve sıkıntılı olabilir. Bu işlem olduktan sonra bilgisayarınızda geçici klasöre giden videoyu alıp masaüstünüze kopyalayabilir daimi olmasını sağlaya bilirisiniz.

Bir diğer yöntemimiz ise Firefox tarayıcısının sağlamış olduğu eklentilerden bir kaçıyla bu işlemi yine de görebilirsiniz. Bilgisayarınızda Firefox tarayıcısı yoksa eğer hemen temin edilmesi gerekmektedir. Oldukça hızlı ve kullanışlı olan bu tarayıcı birçok yerde işinize yarayabilir ve sizin yapmayı istediğiniz işlemlerde kolaylık sağlayabilir.  Bu sebepten dolayı öncelikle Firefox tarayıcısı ediniyoruz daha sonra bu tarayıcıda videoları indirmenizi sağlayacak eklentilerden birini kurup dilediğiniz videoyu indirebileceksiniz. Bu işlemin bazı avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi video indirmek için her seferinde firefox kullanmak zorunda olmanız bir diğer dezavantajı ise bazı sitelerin firefox da açılmamasıdır. Bu nedenle bazı sitelerde video indirmeniz sorun olabilir fakat bizim konumuz webteknodan video indirmek olduğundan ve böyle bir problemin olmamasından dolayı kolaylıkla dilediğiniz videoyu bu yöntemle indirebilirsiniz. Ayrıca bu dezavantajları avantajlarına gölge düşürmemektedir. Çünkü çok fazla eklentiye sahip olan bu firefox tarayıcısı size seçenek şansı da sunduğundan dolayı amaca en uygun eklentiyi kurmanıza olanak sağlıyor. Bununla birlikte eklentilerin Firefox ile entegre şekilde çalışması video indirmelerin daha hızlı olmasını sağlar.

Başka bir yöntem olan internet üzerinden video indirme hizmeti veren sitelerden de faydalanabilirsiniz. Bu sistemin en çok kullanılan alanı youtube videoları, instgram videoları ve facebook videolarını indirmektir. Bu tür indirmesi güçlük oluşturan videoları indirmek için bizlere kolaylık sağlayan bir den çok site mevcuttur. Bu sitelere indirilecek videonun linkini ilgili alana kopyalıyor ve böylelikle dilediğimiz formatta video indirebiliyoruz. Daha önce de söylemiş olduğumuz gibi sitenin birde youtube kanalının olması sitesinde bulundurduğu videoların youtube tabanlı olması da bu videoların indirilmesine olanak sağlamıştır. Bu videoların nasıl indirileceğini söyleyelim şimdi de.  Youtube de beğendiğimiz videoların indirilmesi bir çoklarımız için büyük bir problem teşkil etmekte. Youtube de bu konu hakkında çok katı kuralları olan bir kurum. Youtube, videolarının indirilmesine engel olmak için her geçen gün yeni bir yöntemle karşımıza çıktığından dolayı bu konuda birçok kişi indirmek istediği videoları indirmekte zorlanıyor. Bu yazımızda sizlere Youtube de video nasıl indirilir bunu öğreteceğiz. Youtube de videolarının indirilmesine her ne kadar her gün yeni bir yöntem uygulamaya koyuyor olsa da internet dünyası bu gibi sorunlara gecikmeden hemen bir çözüm buluyor ve tüm engelleri aşmakta zorluk çekmeden yoluna devam ediyor.

Şimdi sizlere Youtube de bu videoların birçok video indirme yöntemlerinden en kolayını anlatacağım.

Yapmanız gereken ilk adım indirmek istediğiniz videoya giriyoruz ve “Url” de (http://www.youtube.com/ trMrA1yExac) www. dan hemen sonra “youtube” yazısının hemen öncesine “ss” ekliyoruz ve “ENTER” tuşuyla bağlantımızı yüklüyoruz. Karşımıza çıkan yeni bağlantıdan videomuzu bir çok formattan indirme seçenekleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Videoyu dilediğiniz formatta indirebilirsiniz( 240p, 360p, 480p, 720p gibi) bütün yapmanız gerekenler bu kadar. Dilediğiniz videoyu indirebilirsiniz.

Örnek olarak bir bağlantı göstermek gerekirse;

http://www.ssyoutube.com/trMra1yExac böyle olacak. Youtube de girdiğiniz videonun linkinde youtube’nin önüne ss yazmanız ve “enter” a basmanız dilediğiniz videoyu indirmeniz için yeterlidir.

Bunun yanında internetten yapacağınız küçük araştırmalarla youtube’den video indirmenize olanak sağlayan siteleri bulabilirsiniz. Bu araştırmada çok kolaydır. Şöyle ki Google’ye “youtubeden video indirmek” yazmanızla karşınıza bu siteler çokça çıkar. Böylelikle bu hizmeti veren sitelerde youtube video linkini kopyalayıp gerekli alana yapıştırmanız videoyu indirmeniz için yeterli olacaktır. Bu sitelerde de videoları dilediğiniz formatta indirme olanağına sahipsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir