Whatsapp İhbar Hatlarından Para Kazanılır Mı?

Whatsapp İhbar Hatlarından Para Kazanılır Mı?

Teknoloji Çağrı Sevgi 731 Okunma

Whatsapp İhbar Hatlarından Para Kazanılır Mı?

Whatsapp ihbar hatlarından para kazanmak hususu son zamanlarda whatsapp kullanan kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Telefonlarında whatsapp uygulaması mevcut olan kişiler whatsapp hesaplarından şahit oldukları bir olay hakkında ihbarda bulunabiliyor. Hatta bu olayı video olarak kaydetmiş iseler ya da ses kaydı yapmış iseler bu video ya da kaydı da televizyon kanallarının ekranlarda sık sık yayınladıkları whatsapp ihbar hattı numarasına gönderebiliyorlar. Dolayısıyla haber kanallarının da anında bu olaydan haberdar edilmesi sağlanmış oluyor. Peki bu sistemin kime ne yönde faydası oluyor ve bu işten para kazanma şansı oluyor mu?

Whatsapp İhbar Hattına Video Yolladım, Para Ödenecek Mi?

Whatsapp ihbar hattı gönderisine para ödeme mevzusu ileride söz konusu olabilir. Ancak günümüz içerisinde böyle bir şey söz konusu değildir. Yani kişilerin bir muhabir ve kameraman gibi olayları takip etmesi ve tv kanallarına bu gönderileri yollaması halinde kişilerin ellerine herhangi bir para geçmesi gibi bir durum yoktur. Bir nevi bu kişiler tv haber kanallarının ve haber ekibinin ücretsiz muhabir ve kameramanlığını yapmış olurlar diyebiliriz. Kısacası bu işin kazananları haber merkezleri ve tv kanalları olmaktadır. Gönderi yollayıcılarının yani ihbarcıların kazancı ise yaşanan olay ya da durumdan herkesi, tüm ülkeyi haberdar etmek olmaktadır. Bir haberi cümle aleme duyurmak yönünden ihbar eden kişiler açısından da yararlı bir uygulamadır.

Whatsapp İhbar Hattının Avantajı Nedir?

Whatsapp ihbar hattının avantajı ihbar eden kişilerin yolladıkları gönderi için herhangi bir para ödemesi yapmaması olmaktadır. Zira herkesin bildiği gibi normalde telefonla haber kanalını aramak ya da bir numaraya mesaj yollamak ücretlidir. Bu ücret telefon faturasına yansımakta ve dolayısı ile haber niteliğinde bir durumla karşılaşan kişiler ceplerinden para gitmemesi için ihbar etmeyi çoğu zaman es geçmekte ve durumu görmezlikten gelmektedir.

İşte whatsapp ücretsiz olarak telefonlara indirilen ve ücretsiz olarak kullanılan bir uygulama olduğu için özellikle son yıllarda büyük bir ilgi görmüş ve geniş bir kullanıcı ağına sahip olmuştur. Whatsapp uygulamasını kullanmak için mobil telefonlarda internet paketinin olması ya da bulunan mekanın kablosuz internet yani wi fi bağlantısı varsa bu mekanın wi fi bağlantısını kullanarak internete bağlanmak yeterlidir. İnternet bağlantısının mevcut olduğu her yerde whatsapp uygulamasını kullanmak mümkündür.

Whatsapp ihbar hattı ücretsiz olarak kişilerin telefon numaralarına gönderi yollamasını sağlar. Bu nedenle ihbarda bulunmak isteyen kişiler açısından oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir