Whatsapp’tan Gelen Mesajları Sessize Almak

Whatsapp’tan Gelen Mesajları Sessize Almak

Teknoloji Çağrı Sevgi 75 Okunma

Whatsapp’tan Gelen Mesajları Sessize Almak

Whatsapptan gelen mesajları sessize almak zaman zaman whatsapp kullanıcılarının gerek duyduğu bir işlemdir. Zira her an her ortamda telefonun mesaj geldikçe ötmesi pek hoş bir durum değildir. Bu nedenle bazı zamanlar whatsapp mesajlarını sessize almak ve mesaj yollanmaya devam etse bile telefonun sürekli dıt dıt ötmesini önlemek gerekebilir.

Malum her an whatsapp mesajlarına cevap verecek durumda olmak mümkün değildir. Bir toplantı esnasında, bir görüşme yaparken, bir iş yemeğinde ya da resmi bir kurumda herhangi bir işimizi halledeceğimiz sırada telefonumuzun sürekli ötmesi hoş karşılanan bir durum olmaz. E telefonu kapatsak bu sefer de acil bir durum olabilir ya da bir yerden arama bekliyor olabiliriz. Bu nedenle whatsapp mesajlarını sessize almak en ideal çözümdür. Böylece hem telefonumuzu açık tutmuş olur hem de uygun olmadığımız anlarda telefonun whatsapp bildirim sesini kapatma yöntemi sayesinde bildirim sesi rahatsızlığını önlemiş oluruz.

Whatsapp Mesaj Sesi Nasıl Sessize Alınır?

Whatsapp uygulamasının mesaj bildirim sesini sessize almak için yapılması gereken işlem adımları oldukça basittir. Öncelikle cep telefonundan whatsapp uygulamasına giriş yapılmalıdır. Ardından gelen mesajlar sessize alınmak istenen kişi ile ya da grup ile olan konuşma penceresine girilmelidir. Bu konuşma penceresini açtıktan sonra kişiler pencerenin en sağında yer alan bir üç nokta simgesi göreceklerdir.

İşte bu üç nokta simgesine basılmalıdır. Bu üç noktaya bastıktan sonra ufak bir yan pencere açılacaktır. Bu ufak pencerede kişiyi görüntüle, medya, bul, sessiz gibi seçenekler kişilerin karşısına çıkacaktır. Buradan sessiz seçeneğine basılmalıdır. Sessiz seçeneğine bastıktan sonra kişilerin karşısına yeni bir süre penceresi açılacaktır. Buradan kişilerin sohbeti ne kadar bir süre boyunca sessize almak istediğini seçmesi mümkündür. Kişiler buradan whatsapp sohbeti sessize alma süresi seçeneklerinden birini seçip tamam sekmesine basmalıdır. Bu işlem yapıldıktan sonra whatsapp sohbeti sessize alınmış olacak ve sessize alınan kişinin mesajları telefona geldiğinde telefondan ses ya da titreşim şeklinde bir uyarı verilmeyecektir.

Whatsapp Mesajlarını Sessize Almanın Faydası Nedir?

Whatsapp mesajlarını sessize almanın faydası kişiden kişiye göre değişebilir. Örneğin bir whatsapp grubuna dahilsiniz ve bu gruptan sürekli bir şey paylaşılıyor. Siz de meşgul olsanız bile önemli bir mesaj mı geldi acaba diye sürekli telefonunuzu kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz. İşte bu gibi bir durumda whatsapp grup mesajlarını sessize alma size büyük bir fayda sağlıyor ve olur olmadık zamanlarda telefonunuzu kontrol etmenize gerek kalmıyor.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir