Wi-Fi Hızını Yavaşlatan 4 Sorun Ve Çözümü 2017

Wi-Fi Hızını Yavaşlatan 4 Sorun Ve Çözümü 2017

Teknoloji Abdullah Ergün 144 Okunma

Wi-fi günümüzde dünyayı saran bir kol gibi her yerde bulunuyor. Evlerde, kafelerde, hastanelerde, işyerlerinde kısacası her yerde artık bulunan bir teknoloji. Günümüzde nerdeyse her zaman kullanılıyor: bilgisayarda işimizi hallederken, telefonda oyun oynarken, cihazlarımızda güncellemeler yaparken, mesajlaşırken, paylaşım yaparken. Ama Wi-fi gücü bazen düşebilmektedir.

Peki, Wifi hızı neden azalı ve çözümü nedir? Wifi hız çeşitli nedenlerle azalabilir bunlardan en önemli olan 4 sorun:

  • Wi – fi cihazının konumu
  • Wi – fi cihazının olduğu yerde bulunan cihazlar
  • Yakınlarda bulunan diğer Wi – fi cihazları
  • Wi – fi’ye bağlı cihaz sayısı

Bu sorunların nedeni ve çözümleri kolaydır. Bu sorunlar ve çözümleri:

1. sorun Wi-fi cihazınızın sizden uzak olması ya da aranızda duvar, eşya gibi mesafeler olmasından kaynaklanır. Wifi ağı arasındaki uzaklık ve engel ne kadar artarsa Wifi sinyali azalacak dolayısıyla hızı düşecektir.

2. sorun Wifi cihazınızın yanında bulunan ve özellikle Bluetooth gibi cihazlarla çalışan elektronik cihazlara olan yakınlığıdır. Elektronik cihazlar Wifi hızını karıştıran ve engelleyen bir yapıya sahiptir bu yüzden elektronik cihazlardan uzakta olmalıdır.

3. sorun ise Wifi cihazlarla olan temaslarıdır. Bu cihazlar yaydıkları frekans boylarının karışması sonucu hızda oluşan azalmalardır. Bu durumda diğer Wifi cihazlarından uzakta kurulmalıdır.

4. sorun ise herkesin bildiği gibi Wifi’ye bağlı cihaz sayısıdır. Sayı artıkça Wifi hızında düşüşler olur. Bu yüzden yapmanız gereken Wifi cihazınıza en az kişinin bağlanmasını sağlamaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir