Wifi Çekim Gücü Nasıl Arttırılabilir?

Wifi Çekim Gücü Nasıl Arttırılabilir?

Teknoloji Çağrı Sevgi 189 Okunma

Wifi Çekim Gücü Nasıl Arttırılabilir?

Evlerde internet kullanımına sağlayan modemin konumu genellikle evin en çok kullanılan yeri olan salonlarda bulunmaktadır. Bu yüzden de diğer odalarda internet kullanırken çekim gücü az olduğu için yavaş internet veya bağlantıda kopma gibi sorunlar yaşanmaktadır. İşte bu sorunu bir nebze de olsa azaltmak için sizlere birkaç önerimiz var.

  • Modemin Yerini İyi Ayarlayın

İnterneti evin her yerinden kullanacağınızı düşünerek modemi mümkün olduğunca evin ortası sayılan yere koymaya çalışın. Mesela modem evin bir ucu salonda, bilgisayar ise evin diğer ucu olan sizin odanızda ise vay halinize. Modeme yakın internet kullanmak gerçekten hızı inanılmaz etkiler.

  • Wifiİçin N Standardına Geçiş Yapın

Her şey gelişir de teknolojinin temel taşlarından internet gelişmez mi! İşte kablosuz modemlerin daha gelişmişleri olan N standardı internetinizi oldukça iyileştirecektir. Bunun için ise internet sağlayıcınızı arayarak geçiş yapmanız mümkün. N standardı için 100-150 TL kadar bir ödeme yapmanız gerek.

  • Çekmiyorsa Anten Takın

Başlık şaka gibi gelebilir ama inanın anten de çok işe yarıyor. Öncelikle daha gelişmiş bir modem tercih etmeyi deneyin. Ancak haleninternet çekim gücü azsa bilgisayarınıza takacağınız bir anten sayesinde hızınıza hız katabilirsiniz. Bu anten modemin sinyallerini daha iyi alacak ve doğrudan bilgisayarınıza iletecektir.

  • Ek Olarak Modem veya Dağıtıcı Kullanın

Bu fikirler size uymadıysa bir önerimiz daha var. bir dağıtıcı alarak bu dağıtıcıyı bilgisayar ve modem arasındaki prize takabilirsiniz. Dağıtıcı topladığı sinyalleri tekrar dağıtacağı için bilgisayarınız kendisine daha yakın olan dağıtıcının sinyallerini kullanacaktır.

İsterseniz de bir modem daha alarak iki modem arasına çekeceğiniz ethernet kablosu sayesinde wifi çekim gücünü arttırmak mümkün olacaktır.

Dilerseniz Asus Modem Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Hakkında yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir