WiFi Menzil (Çekim Gücü) Arttırma Nasıl Yapılır?

WiFi Menzil (Çekim Gücü) Arttırma Nasıl Yapılır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 103 Okunma

WiFi Menzil (Çekim Gücü) Arttırma Nasıl Yapılır?

Evlerde ya da ofislerde son zamanlarda en çok kullanılan internete bağlanma yöntemi kablosuz bağlantı türü olan wi fi bağlantısı olmaktadır. Wi fi aracılığı ile wi fi bağlantısının kapsama alanı içerisinde bulunan yerlerde kablosuz bir şekilde internete bağlanmak mümkün olmaktadır. Wi fi şifresini girdikten sonra modemin çekim gücüne göre belirli bir uzaklıktan internete kablosuz bir şekilde erişim mümkündür. Telefon, tablet, bilgisayar ya da laptop üzerinden aynı anda birden fazla cihaz tek modem kullanılarak internete bağlanabilir.

Uzaklık ve Çekim Gücü İlişkisi

Modeme ne kadar yakında iseniz bağlantı o kadar hızlı ve güçlü olur. İnternete bağlanılan cihaz modemden uzaklaştıkça sinyal gücü azalır ve dolayısı ile wi fi bağlantısı da uzaklık arttıkça yavaşlar ve çekim gücü azaldığı için internete bağlanmak zorlaşır ya da uzun süreler alır.

İnternete hızlı bir şekilde bağlanmak isteyen kişilerin bu nedenle ya modeme yakın bir yerde bulunması ya da kullandıkları modemin çekim gücünü arttırması gerekir. Modem çekim gücünü arttırma işlemi yapıldığı takdirde modemin kapsama alanı genişleyecek ve sinyal gücü de artmış olacaktır. Dolayısı ile modeme uzak yerlerden de internete kablosuz bir şekilde wi fi ile bağlanmak ve internette gezinmek kolaylaşacak ve çabuklaşacaktır.

Wi Fi Çekim Gücünü Artırma Yolları Nelerdir?

Wi fi çekim gücü artırma yolları olarak yapabileceğiniz en kolay şeylerden biri wi fi modemini ev ya da ofisin merkez sayılabilecek bir bölgesine koymak olabilir. Yani eğer bulunduğunuz mekanın ortası sayılacak bir alana modemi koyarsanız wi fi menzili de bu ölçüde her yere eşit sinyal gücü ile dağılmış olacak ve haliyle bu da daha kolay ve hızlı bir bağlantıya kavuşmanızı sağlayacaktır.

Eğer modem yerini değiştirmek pek bir işinize yaramadıysa bu takdirde sinyal gücü daha fazla olan bir modem satın alıp modeminizi yenilemenizde fayda vardır. Yok ben modemimi değiştirmek istemem derseniz o zaman wi fi bağlantısı olarak daha az bir ücret ödeyerek N standartına geçip daha güçlü bir bağlantıya sahip olabilirsiniz.

Bunların haricinde bir dağıtıcı satın alarak modem ile bilgisayar arasında bir prizi kullanarak dağıtıcının internet bağlantısını ve internet hızını eşit bir biçimde dağıtmasını sağlayabilir ve bu bağlantıyı dağıtıcı vasıtası ile ev ya da ofiste rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm bu öneriler sorununuza çözüm olamadıysa o vakit modem servis sağlayıcınız ile görüşerek wifi sinyal gücü yükseltme konusunda yardım almanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir