Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Teknoloji Abdullah Ergün 16 Okunma

Windows 7 kurulu olan bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltmenin en pratik ve temiz yolu, ara sıra sağ alt köşede sizi uyaran “Uptade” seçeneklerini kullanarak ya da Windows’un sizi uyarmasını beklemeden Uptade seçeneklerinden bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltebilirsiniz. Fakat başka bir bilgisayara Windows 10’u kurmak istiyorsanız farklı bir yöntem denemeniz gerekecektir.

Maalesef Windows 10’un web sayfalarında yer alan indirme seçenekleri arasında Windows 10 ISO dosyası bulunmuyor. Peki, siz bu ISO dosyalarını nasıl elde edeceksiniz veya nereden temin edeceksiniz. Microsoft’un medya oluşturma araçları bulunuyor. Bu araçlardan istifade ederek Windows 10’un herhangi bir sürümünü ISO formatında USB’nize kopyalayabilirsiniz ya da arzu ederseniz bilgisayarınıza, DVD’ye kaydedebilirsiniz. Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir sorusunu yanıtlandıralım.

Microsoft’un medya oluşturma araçları dışında ISO oluşturmak için başka bir seçeneğiniz de var. Microsoft Tech Bench Upgrade sayfası sizin işinize yarayabilir. Windows 10 Tech Bench Upgrade Program sayfasını açtığınızda karşınıza çıkan Windows 10 ISO Download’s (İndirmeler) bölmesinde “Select Edition” kısmını göreceksiniz. Aşağıya doğru açılan seçeneklerden Windows 10’u seçin.

Onayla (Confirm) şıkkını seçtikten sonra sayfanızı kapatmamanız veya yenilememenize dair uyarının bulunduğu bir dönen bir imleç göreceksiniz. Ardından karşınıza dil seçimi yapmanızı isteyen “Choose One” sekmesi gelecek. Buradan dilinizi seçin. Sonra Windows 10 Turkish yazısını ve alt tarafta çıkan 32 Bit Download ve 64 Bit Download seçeneklerinden bir tanesini seçmeniz gerekecek. Artık bu sayede Windows 10 ISO dosyasını indirme işlemini başlatmış olacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al