Windows 10 [Redstone Güncellemesi]  -PC- Sistem Gereksinimleri

Windows 10 [Redstone Güncellemesi] -PC- Sistem Gereksinimleri

Teknoloji Abdullah Ergün 100 Okunma

Temmuz ayı içerisinde başlaması planlanan Windows 10 Redstone güncellemeleri için, bilgisayarlar ve Windows 10 kullanan mobil cihazlar belirli donanımlara sahipler ise bu güncellemeleri yapmaları mümkün olacaktır. Peki, bu güncellemeler nedir ve nasıl yapılır? Windows 10 Redstone güncellemesi PC sistemi gereksinimleri nedir inceleyelim…

Microsoft Windows 10 PC’lerde 1 GHz ve üzeri işlemcilere gereksinim duymaktadır. Windows 10 en az 2GB Ram‘i yükseltmek zorunda kılmaktadır. Daha önce bu sınır 32 bitlik PC’lerde 1 GB Ram olarak belirlenmişti. Artık 2 GB Ram standart olmaktadır. Bilgisayarlarında bu değişiklikleri yapan herkes güncellemeleri yapar.

Windows Redstone 10 güncellemesi, 32 pit Pc’lerde 16 GB sabit sürücü alanı kaplayacak fakat 64 bit PC’lerde 20GB sabit disk alanı zorunlu kılmaktadır. Windows Redstone 10 güncellemesinde en az 800 x 600 çözünürlük desteklemektedir.

Gümümüzde artık teknoloji ilerlemektedir. Yeni teknolojiler için yapılması gereken yenilikler yapıldıktan sonra güncellemeler yapılır. Duvar kâğıtlarından, ara yüzlerinden, Windows özelliklerinden dahi her şey değişecek ve çok daha verimli bir windows işletim kullanımı olacaktır. Windows 10 görev çubuğunda neler olacağının ayarlamasından, ekran görüntüsüne kadar (Windows 10 kullanımı kolay) insanların alışmış olduğunun dışında ama çok daha verimli bir işletim sistemi ile Windows işletim sistemi karşımızda.

Windows 10 Redstone

İşletim sitemlerinin hızı ve ara yüzleri bilgisayarlar için gerçekten hız ve kullanım açısından çok önemli…

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir