Windows 7 Başlangıçta Açılan Programları Nasıl Kapatırız?

Windows 7 Başlangıçta Açılan Programları Nasıl Kapatırız?

Teknoloji erkut 76 Okunma

Windows 7 otomatik açılan programları kapatma yolunu bilmeyen bilgisayar kullanıcıları programları kapatmak için de uğraşıp dururlar ve bu uğraşları sonucu programları kapatırlar. Ancak bu kapatma uğraşı sırasında kişiler oldukça büyük bir vakit kaybı yaşarlar. Hele ki acil bir iş için bilgisayarı açmışlar ise bu durumda karşılarına çıkan bu programlar adeta bilgisayarı kullanmalarına engel olur.

Bu açılan program yığınından yok mu şöyle bir çırpıda kurtulma yolu diye soran kişiler elbette olacaktır. Tabi ki var. İşte bu yazımızda sizlere bu program yığınından nasıl bir çırpıda kurtulursunuz bunu açıklamaya çalışacağız. Eğer anlattığımız işlemleri de aşama aşama düzgün bir şekilde uygularsanız sizi program yığını ile karşı karşıya kalma derdinden de kurtarmış olacağız. Öyleyse vakit kaybetmeden ve sizin de fazla vaktinizi çalmadan başlayalım.

Başlangıçta Açılan Windows 7 Programlarını Kapatma Aşamaları

Başlangıçta açılan windows 7 programları nasıl kapatırım diyen kişiler öncelikle bilgisayar ekranımızın sol alt köşesinde yer alan başlat kısmına doğru gelmeliler. Ardından burada yer alan arama çubuğunu göreceklerdir. Bu arama çubuğuna kişiler msconfig yazmalılar. Bunu yazıp arattıktan sonra karşılarına çıkan panelde msconfig.exe başlığı çıkacaktır. Bu başlığa tıklanacak. Bu başlık tıklanıp açıldıktan sonra kişilerin karşısına sistem yapılandırması başlığı altında bir pencere açılacak. Bu pencerede sistem yapılandırması başlığının altında yer alan sekmeler olacak. Genel, Önyükleme, Hizmetler, Başlatma ve Araçlar adı altında karşımıza çıkan bu sekmelerden kişiler Başlatma sekmesinin üzerine gelip bu sekmeye tıklayacaklar.

İşte bu başlatma sekmesinin altında bilgisayar açıldığında otomatik olarak açılan programlar listesi kişilerin karşısına çıkacak. Sağ taraflarındaki küçük kutu üzerinde tik işareti olan programlar bilgisayarı açtığınız anda otomatik şekilde açılan windows 7 programlarını göstermektedir. Buradan açılmasını istemediğiniz programların yanında yer alan küçük kutulardaki tik işaretlerini kaldırırsanız bu programların açılması da söz konusu olmaz.

Otomatik Açılan Programların Tümünü Nasıl Kapatırız?

Eğer bu programların tümünü kapatmak istiyorsanız bu durumda pencerenin sağ alt kısmında yer alan tümünü devre dışı bırak seçeneğini seçip ardından uygula ve tamam tuşlarına basarak başlangıçta açılan tüm windows 7 programlarını kapatma işlemini başarıyla uygulayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir