Windows 7 Hoş Geldiniz ve Windows Başlatılıyor Gibi Yazıları Değiştirmek

Windows 7 Hoş Geldiniz ve Windows Başlatılıyor Gibi Yazıları Değiştirmek

Teknoloji erkut 61 Okunma

Teknolojinin çok ilerlediği bir çağdayız. Bu çağın bize kazandırdığı en önemli buluşlardan biri şüphesiz ki bilgisayarlardır. Bilindiği üzere bilgisayar üzerinden pek çok işlem yapabilirsiniz.

Eğer bilgisayardaki modifiyeyle uğraşanlardan biri iseniz veya bilgisayarın sürekli gördüğünüz Windows’un temasını değiştirmek istiyorsanız yazının devamında aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Windows’un bütün işletim sistemlerinde (XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10) uygulayacağınız işlem aynıdır. Aşağıda “Hoş geldiniz”, “Oturum Kapatılıyor”, “Windows Başlatılıyor” gibi yazıların nasıl değiştirildiği anlatılmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Bu belirtilen yazıları değiştirmek sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Bu yazıları değiştirmek için bilgisayarınızdan herhangi bir dosya açmanız gerekmektedir.

Dosya exe.mui uzantılı olduğundan dolayı bu dosyaları açmak için bir programa ihtiyacınız var. İnternet üzerinden bu tarz dosyaları açan bir program indirebilirsiniz. (Örnek: Resource Hacker programını kullanabilirsiniz. Dilerseniz başka program tercih edebilirsiniz. Biz bu program üzerinden işlemi anlatacağız)

Google üzerinden arama yaparak ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen Resource Hacker programını indirdikten sonra:

*Başlat menüsünden “Bilgisayarım”ı açın.

*Ondan sonra sırasıyla C diski- Windows- System32 ve tr-TR klasörünü açın.

*Arama yerinde “winlogon” dosyasını arayın. Bulduktan sonra dosyayı masaüstüne kopyalayın.

*Daha sonra ücretsiz olarak indirdiğiniz programı açın. Masaüstüne kopyaladığınız dosyayı da Resource Hacker programı üzerinden açın. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta programı yönetici olarak çalıştırmaktır. File-Open tuşlarına basarak masaüstünde bulunan winlogon dosyasını açın.

*Dosya açıldıktan sonra programda sol taraftaki seçenekler arasında “String Table”yi bulup tıklayın. Altına açılan butonlar arasından “63:1055”e basın.

*Açılan pencere üzerinde, bilgisayarınızı kullanırken sürekli olarak karşınıza çıkan kelimeleri göreceksiniz.

*Buradan istediğiniz yazıları artık değiştirebilirsiniz. Ancak sadece yazıyı değiştirmekle iş bitmiyor.

*İşlemin kalıcı olmasını istiyorsanız mutlaka yazdıktan sonra dosyayı güncellemeniz gerekmektedir.

Değiştirilen Windows Yazılarını Nasıl Kaydedeceğim?

Bu kadar işlemden sonra aklınızda değiştirilen Windows yazılarını nasıl kaydedeceğim sorusu gelebilir. Bunu yapmakta sadece tek bir komuta bakmaktadır. Yazılarınızı kaydetmek için açık olan Resource Hacker programının üst tarafında üzerinde AS yazan yeşil diske tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra yazılarınız kaydedilecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir