Word Belgelerine Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?

Word Belgelerine Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?

Teknoloji erkut 264 Okunma

Word belgelerine sayfa numaraları nasıl eklenir sizlere bu yazımızda bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere, Microsoft tarafından yapılmış olan Ofis programlarının içerisinde sizlere sunulmuş olan programlardan biri de Word programıdır. Bu konuda Word sizlerin aslında bir çok ihtiyacınızı yerine getirmektedir. Word programı içerisinde dilerseniz istediğiniz gibi yazılar yazabiliyorsunuz, istediğiniz gibi işlemlerinizi burada tutabiliyor ve kaydedebiliyorsunuz. Özellikle eskiden daktilo yazılarından sonra, kitap yazanlar için çok tercih edilmiş olan Word programında bu yazımızda da sayfalarınıza numara ekleme konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle bir çok kişi de bilir ki, üniversite bitirme tezleri hazırlarken, sunum ödevi yaparken, tasarım ödevleri teslim ederken, bu tarz durumlar çok önemli olmaktadır.

Word Sayfasına Numara Ekleme

Word programında yeri gelir bu tarz ödevler 100 sayfa bile olabilir. Bu tip bir durumda tek tek her sayfaya numara yazmak ayrıca bununla uğraşmak gerçek anlamda zor olacaktır. Halbuki, Word bu programı yaparken, bu işleme de bir çare düşünmüştür. Sayfa numaralandırması sistemi sayesinde hiç yorulmadan Word sizler için bu işlemi yaparken sizler de Word belgelerine sayfa numarası ekleme işleminizi yapmış olursunuz.

Bu işlemi yaparken, öncelikle Word belgesini açmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak dilerseniz 10 sayfa olsun, dilerseniz 200 sayfa olsun, hepsinin sayfa numaralandırması çok kolay şekilde yapılmış olacaktır.

Word’de Sayfa Numaralandırma

Word Belgelerine Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?Word Belgelerine Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?

Bunun için öncelikle Word belgelerinizi açınız. Üst menü kısmına baktığınız zaman Giriş ve Sayfa Düzeni kısımlarının arasında bulunan Ekle kısmına tıklıyor sonrasında ise, Sayfa Numarası butonuna basıyorsunuz. Bundan sonra sayfa numaralarınızı eklemek istediğiniz yerleri seçiyorsunuz. Bunu duruma göre, istemiş olduğunuz gibi yapabilirsiniz. Sayfanın üstüne ortaya isteyebileceğiniz gibi, sayfanın en altına da isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sağ ve ya sol kısmın alt kısımlarına isteyebilirsiniz. Bundan sonra gerekli seçimi yaptıktan sonra, ”Üst bilgiyi ve alt bilgiyi kapat” kısmına tıklamanız gerekiyor. İşlem bu şekilde tamamlanmış olmaktadır. Sizler de istediğiniz gibi sayfa numaralandırma işleminizi yapmış oldunuz. Artık Word belgenizi böyle kullanabilirsiniz. Sayfalarınız numaralandırılmış şekildedir. Aynı şekilde her seferinde işlem yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir