WordPress Çince İndex Sorunu Ve Çözümü

WordPress Çince İndex Sorunu Ve Çözümü

Teknoloji Çağrı Sevgi 240 Okunma

WordPress Çince İndex Sorunu Ve Çözümü

WordPress yazılımlarda sıklıkla rastlanılan WordPress index sorunu konusuna çözüm aranmaktadır. Hem Japonca hem de Çince kelimelerle Google aramalarda çıkan bu diller zaman zaman kendini göstermekte ve kullanıcılar biran önce bu uygulamadan kurtulmayı istemektedirler.
Site Aramalarında Japonca Veya Çince İndex Sorunları
Siteler Google aramalarında yer almayan Çince veya Japonca indexleri alabiliyor. Site adı Google’a yazıldığında Çince veya Japonca indexler çıkıyor. Hatta bu indexlere tıklandığında da 404 sayfası yer alıyor. Her hangi bir forum sitesinde bu sorunun kaynağına veya çözümüne değinilmemiş olsa da bu makale ile çözümün birkaç uygulamadan sonra kaldırılması hedefleniyor.

Google İndex Sorusunu

İlk olarak yapılması gereken warez tema kullananların temalarını silmesi gerektiğidir. Hatta warez eklentilerinde silinmesi gerekecektir. Kısaca warez adının geçtiği hiçbir uygulamanın sitede yer almaması gerektiği ortaya çıkıyor. Ardından FTP bilgisayarlara indirilip antivirüs taramasından geçirilmelidir.
Bulunan virüslerin yedekleri alınarak silinmeleri sağlanmalıdır. Virüslerin silinmesi FTP geri yüklenmelidir. FTP geri yüklendikten sonra antivirüs eklentisinin WordPress sistemine kurulması sağlanır. Tarama yapılmalı ve algılanan tüm virüsler silinmelidir. Bahsi geçen bu uygulama ile Google index sorunu kökten çözülecek ve bir daha Çince veya Japonca indexler gelmeyecektir.
Eski İndexler Nasıl Temizlenir?
Eski içerik kaldırma aracına tıklanarak arama motorunda site:siteadi.com şeklinde arama yapıldığında karşımıza çıkan tüm linklerin teker teker kopyalanıp eski içerik kaldırma aracına yapıştırılması sağlanmalıdır. 1 gün içinde Google bu eski indexleri temizleyecektir.

Dilerseniz WordPress Film Sitesi İçin En İyi Temalar yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir