WordPress Favicon Ekleme

WordPress Favicon Ekleme

Teknoloji Çağrı Sevgi 75 Okunma

WordPress Favicon Ekleme

Favicon bildiğiniz üzere, internet sitenizin yayını sırasında insanların görmüş olduğu sizin internet sitenizin kenarında bulunan küçük logo olarak bilinmektedir ve bu yazımızda da sizlere WordPress favicon ekleme konusunda bilgiler vermeye gayret göstereceğiz.

Favicon işlemleri önemli bir durum oluşturmaktadır, çünkü, sizin internet sitenizi ziyaret edenler için en önemli noktalardan biri olarak dikkat çekmektedir. Bu küçük logonun amacı aslında sizin sitenizi kullananların hafızalarında genel bir görsel imaj bırakılmasını sağlamaktır. Aslında bu bir reklam tekniği olarak görülmektedir. Sitenize google üzerinden gelen ziyaretçilerin kesinlikle aklında kalmakta ve bu yönden de çok önemli olmaktadır. Bir çok internet sitesi zaten gerekli işlemleri yaparken, logo işlemini favicon olarak çalışmalarını yaptırmaktadır.

Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, bir internet sitesi için, en önemli hatalardan biri de, kesinlikle favicon kullanmamak olayı olarak dikkat çekmektedir. Bu yazıda da şimdi sizlere WordPress’te bu işlemi nasıl yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

WordPress Favicon İşlemi Yapma

Favicon işleminin ne kadar önemli olduğunu bu kadar farklı şekilde anlatmaya gayret gösterdik. Böylece sizler de gereken şekilde her türlü bilgiye rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bir çok kişi Google üzerinden internet sitenize ulaşacaksa bilmeniz gereken en önemli olaylardan biri de favicon önemi olarak bilinmektedir.

WordPress işlemi için öncelikle şunu söylememiz gerekir ki, bu küçük ve önemli ikonu sitenize koyabilirsiniz. Bunu yapma için öncelikle WordPress internet sitenizin admin paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Bu girişi yaptıktan sonra, sol tarafta bulunan görünüm panelini tıklıyorsunuz. Burası açıldıktan sonra burada bulunan özelleştiri tıklayabilirsiniz. Bundan sonra site kimliği kısmına tıkladıktan sonra, sekmeye tıkladığınız zaman, site ikonu seçeneği açılmaktadır. Sizler de gereken şekilde işleminizi gerçekleştirebilir ve bundan sonra siz de sitenizin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir