Yeni Açılan Üniversiteler ve Bölümleri

Yeni Açılan Üniversiteler ve Bölümleri

Genel Kültür Abdullah Ergün 10.718 Okunma

Bu yıl üniversiteye başlıyacaklar için yeni bu konuyu hazırladık. Eğer sizde bu yıl üniversiteye başlıyacaksanız bu konumuz çok faydalı olabilir sizin için. Yeni açılan üniversiteler ve üniversite bölümleri konumuzda, üniversite, lise döneminin bitimiyle başlayan farklı bir eğitim ve öğretim bölümüdür, öğrenciler liseden sonra girdikleri üniversite sınavlarından sonra istedikleri alana yönleniyorlar, bunun için sürekli açılan üniversiteler ve 2017 yılında açılan üniversiteler zamanla daha çok sayıya ulaşıyorlar. Şimdiki zamanlarda her ilde en az bir üniversite bulunmaktadır. Hem devlet hem de özel üniversiteler, öğrencilerin üniversite okuma oranını arttırmaktadır.

Yeni Açılan Üniversiteler

Bu yıl ülkemizde söylenenlere göre 4 üniversite açılacaktır. Fakat önceden açılmış olan üniversitelere ek olarak yeni bölümler de eklenecektir. Bu yıl yeni açılmadan ziyade eski üniversitelerin adlarının değiştirilmesi ön plandadır. 2017 yılında yeni üniversiteler kurulacağı söyleniyor. Bu sene yeni vakıf üniversitelerinin kurulacağı bekleniyor. İstanbul’da Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitim Vakfı tarafından ‘Beykoz Üniversitesi’, Plato Vakfı tarafından ‘İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’, Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından ‘İstanbul Kent Üniversitesi’ ve Hacegan Vakfı tarafından ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulacaktır.

İsim Değişikliği Yapılacak Üniversiteler

Yeni bir tasarı sonucunda, Celal Bayar Üniversitesi’nin adı ‘Manisa Celal Bayar Üniversitesi’, Tunceli Üniversitesi’nin adı ‘Munzur Üniversitesi’, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin adı ‘İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin adı ‘Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’, Gedik Üniversitesi’nin adı ‘İstanbul Gedik Üniversitesi’ olarak değiştirileceği söylenmektedir. Yanlış anlaşılma olmaması, yeni açılmış gibi düşünülmemesi için öğrencilerin üniversite tercihlerini yazarken, listede dikkatli bir şekilde incelemeleri önerilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir