Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Teknoloji Çağrı Sevgi 118 Okunma

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Bilindiği üzere Youtube en çok tıklanma oranlarına sahip bir video sitesi olma özelliği taşımaktadır. Hayatında Youtube’a girmemiş gencimiz neredeyse kalmamıştır. İşte bu kadar büyük bir mecrada sizler de yer alarak adınızı duyurabilir ve bu sayede gelir dahi elde edebilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki ilk etapta gözünü çok fazla meblağlarda olmamalıdır. Aksi takdirde hayal kırıklığına uğramanız pek muhtemeldir. Ha kazanamazsınız demiyoruz ancak ilk etapta yapmanız gereken kazanacağınız paradan ziyade kaliteli videolar üretebilmektir. Bu sayede çok fazla izlenme oranlarına ulaşabilirseniz işte bu durumda para kazanmanız mümkün olabilecektir.

Video Oluşturmanın Püf Noktaları

Youtube’a video yüklerken ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir. Zira sizler gibi video yükleyen yüzbinlerce insan arasından sıyrılmanız gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak yapmanız gereken ilgi çekici bir konu belirlemek olmalıdır. Takipçi sayınızın fazla olması için popüler konulara yönelebilirsiniz örnek olarak verecek olursak oyun videoları, komik videolar, yemek tarifleri vb.  konular çok rağbet gören konular arasında yer almaktadırlar. Ancak bu alanlarda sıyrılmanız biraz zor olabilir ancak yine de siz bilirsiniz.

Konu belirledikten sonra videoyu çekmeye başlamalısınız. Görüntü kaliteniz oldukça iyi olmalıdır ve videonuz ne uzun ne de kısa olmalıdır. Ayrıca videolarınız içerisinde kendi amblem veya logonuz ya da sloganınız muhakkak yer almalıdır. Ayrıca Youtube kanalınızı sosyal medya hesaplarınız ile ilişkilendirmeniz de son derece önemli olacaktır. Bu sayede kanalınıza abone olanların sayısını artırabilmeniz kolaylaşacaktır.

Reklam Geliri Elde Etme

Tüm bu aşamaları başarı ile tamamladıktan sonra yapmanız gereken reklam geliri için başvuru yapmakta. Bunu yapabilmek için ilk olarak Google Adsense hesabınız olması gerekmektedir. Yoksa kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bunun yanı sıra Youtube içerik oluşturucu stüdyosuna girmeniz ve oradan para kazanmayı etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra Youtube kanalınız ile Google Adsense hesabınızı birbiriyle ilişkilendirmeniz yeterli olacaktır. böylelikle ilk etapta ek gelir olarak yapabileceğiniz bu iş ardından sizin ana gelir kapınız olmaya namzet bir hale gelecektir ancak bu süreçte biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.

Dilerseniz Youtube’den Video Fotoğrafı Alma yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir