Yüz Dolgusu İle Daha Genç Olmanın Yolları

Yüz Dolgusu İle Daha Genç Olmanın Yolları

Sağlık - Güzellik erkut 66 Okunma

Dolgu maddelerinin deri altına enjekte edilmesi ile uygulanan yüz dolgusu estetiği deride bulunan ince ve derin kırışıklıkların giderilmesi, çukurların yok edilmesi, yara izlerinin tedavi edilmesi gibi pek çok farklı amaç için uygulanmaktadır. Yüzde estetik amaçlı veya oluşan yara gibi pek çok farklı durumu düzeltmek amacıyla etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayacak yöntemler arasında yer almaktadır.

Daha genç görünmek isteyenler için oluşan kırışıklıkların giderilmesini sağlayarak daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Yapılacak olan kontrollerin ardından yüzde belirlenecek sorunlara göre deri altına uygulanacak olan enjekte işlemiyle sorunların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Yüze uygulanacak olan dolgu işleminin ardından daha gergin ve genç bir görünüm elde edilebilir. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkacak kırışıklıklar ve istenmeyen görüntülerden kurtulmak isteyenlerin tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır.

Yüz Dolgusu Uygulama Amacı

Yüz dolgusu ile yapılacak olan uygulama sayesinde yüzde daha genç bir görünüm elde edilebilir. Yüzdeki yorgun ifadenin giderilmesini sağlar. Özellikle ilerleyen yaşlarda zaman içerisinde yüzdeki elastik lif, yağ tabakası, kollajen lif ve hyaluronik asit azaldığından kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmektedir. Bu nedenle göz, çene, boyun, ağız, burun ve alın gibi pek çok farklı bölgede kırışıklık ya da sarkmalar ortaya çıkması halinde yüz dolgusu uygulanabilir.

Dudakların dolgunlaştırılması amacıyla da kullanılmaktadır. Ayrıca ciltte oluşan derin yaralar ya da akne izlerinin giderilmesi amacıyla estetik amaçlı kullanımı sağlanabilir. Kırışıklık ve çukurlar uygulanacak olan dolgu sayesinde etkisini azaltarak ortadan kaybolur. Uygulama ilerleyen yaşlardaki kişilerde ortaya çıkabilecek pek çok farklı sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Belirlenen süre boyunca aynı etkiyi evde etmenizi sağladı daha sonrasında yenilenmesi gerekebilir. Bu nedenle kişinin bu konuda daha detaylı bilgi alarak tercihini yapması önemlidir.

Yüz Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık veya Çukuru gibi pek çok farklı durumun oluştuğu bölge hattına ince iğne yardımıyla küçük miktarlarda uygulama yapılır. Uygulanacak olan bölgeye göre yüz dolgusu enjeksiyonu 20-30 dakika kadar sürebilir. Uygulama sonrasında sonuç kısa sürede elde edilir. Kişinin herhangi bir süreçten geçmesine gerek kalmadan rutin hayatına devam etmesi sağlanır.

Uygulama sonrasında etkisi kişiden kişiye göre kalıcılık açısından değişebilir. Bu nedenle 8-18 ay kadar süren görünüm daha sonrasında yapılacak olan uygulama ile yenilenebilir. Bu süre zarfında istenilen genç görüntünün elde edilmesi sağlanacak andan kişinin yüzünde oluşmuş olan karışıklık veya istenmeyen görüntülerin ortadan kaldırılması sağlanabilir.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Uygulama belki çok farklı durum karşısında uygulanabilir. Özellikle yüz sarkması, kaşlar arasındaki çizgilerin giderilmesi, alın çizgilerinin ortadan kaldırılması, ağız etrafında oluşan kırışıklıkların düzeltilmesi, dudakların dolgunlaştırılması, kaşlarını şekillendirilmesi, elmacık yemeklerinin daha belirgin hale gelmesi, asimetrik şekilde görünen dudakların düzeltilmesi, sivilce ve akne izlerinin giderilmesi, burun kaldırma işlemi gibi pek çok farklı amaç için istenilen görüntü edilmesini sağlayabilecek uygulamalar arasında yer almaktadır. Geniş kullanım amacına sahip olması nedeniyle isteyen herkesin farklı sorunlara karşı çözüm bulmak adına tercih edebileceği estetik uygulamaları arasında bulunmaktadır.

Yüz Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler  

Yüzde oluşan birçok farklı duruma karşı kullanılacak olan yüz dolgusu uygulaması sonrasında iki gün ağır spor yapılmaması gerekir. Ayrıca kişinin sırtüstü yatmasında fayda vardır. Aşırı sıcak suyla banyo yapılmaması gerekir. Yüzde yapılan uygulama nedeniyle hafif masajlar yüzünüzün rahatlamasına yardımcı olabilir. Yüze işlemin ardından buz uygulamak da faydalıdır. Bu nedenle kişinin doktor önerisine göre yapacağı uygulamalar sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan bu süreci atlatması mümkündür.

Yüz Dolgusunun Yan Etkileri

Uygulama sırasında oluşabilecek yan etkilere karşı kişilerin daha dikkatli olması gerekir. Bu nedenle uygulama sonrasında geçici olarak oluşacak şişlik, morluk, kızarıklık, hassasiyet kişiden kişiye göre değişecek düzeylerde görülebilir. Yan etkileri kısa süre içerisinde geçerek normale dönmektedir. Bu nedenle özellikle kişilerin normal yaşantılarına devam etmek istemeleri durumunda morluk gibi istenmeyen sorunlardan kurtulmak için kapatıcı kullanmaları söz konusu olabilir. İlerleyen yaşlarda uygulama yapılması durumunda morluk durumu daha da fazla olabilir. Bu durumda istenmeyen görüntüler oluşması kaçınılmaz olsa da bir süre sonra normale dönmektedir. Uygulama öncesinde kişilerin ağrı kesici veya kan sulandırıcı ilaç kullanmaması gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir